Kajnar (ČSSD): Ministr Kuba musí prošetřit, kam zmizelo 130 milionů korun

28.09.2012 22:41 | Zprávy
autor: cssd.cz

Z informací, které přinesl dnešní deník Právo, vyplývá, že Česká republika za ne zcela jasných okolností vyplatila společnosti Amádeus Real 130 milionů korun jako náhradu škody za nerealizovanou privatizaci státních zkušebních ústavů.

Kajnar (ČSSD): Ministr Kuba musí prošetřit, kam zmizelo 130 milionů korun
Foto: i-region.eu
Popisek: Bývalý primátor Ostravy Petr Kajnar

České republice vznikla škoda značného rozsahu, ČSSD proto žádá ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu, aby nechal bezodkladně prošetřit, za jakých okolností byly tyto prostředky vyplaceny. Ministr průmyslu a obchodu, popř. kontrolní orgány státu, by měly jasně zodpovědět, jak byly nastaveny smluvní podmínky předmětné směny, jaké relevantní důvody vedly k tomu, že směna nebyla zrealizována a jaké kroky učinilo ministerstvo, aby vzniku škody zabránilo.

Už samotný fakt, že stát přišel o 130 milionů korun, svědčí o tom, že ministerstvo zřejmě výrazným způsobem pochybilo. Očekáváme tedy, že ministr celou věc prošetří, a vyvodí z toho příslušné důsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

13:28 ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

Sečteno, podtrženo a okroužkováno; sokolí budky umístěné na výškových stavbách Skupiny ČEZ tak může …