Kalousek si myslel, že nikdo neslyší a řekl: Prožrali jsme to, proflákali

20.09.2012 13:11

TOP 09 uspořádala pro své členy konferenci na téma "Nebojte se reforem". Ministr financí Miroslav Kalousek zde na uzavřeném jednání svým nenapodobitelným způsobem vysvětloval spolustraníkům, proč je balíček nezbytný, a jak jsou jejich koaliční partneři z ODS ekonomicky nekompetentní. Před spolustraníky si prý nebral servítky do té doby, než zjistil, že na akci je přítomen novinář. Pak prý ministr vybuchl a odešel za dveře, referuje novinář IDNESu.

Kalousek si myslel, že nikdo neslyší a řekl: Prožrali jsme to, proflákali
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Rozohněný Miroslav Kalousek u řečnického pultíku

„Nechceme se stát rukojmím finančních skupin a ohrozit suverenitu země,“ vysvětloval mimo jiné Kalousek spolustraníkům, proč tolik tlačí na daňový balíček, který je kritizován i z vládní ODS. „Bez tohoto zvýšení daní nejsme schopni dělat konzervativní politiku,“ řekl následně.

Později však výrazně přitvrdil a na adresu evropských ekonomik pronesl: „Prožrali jsme to, proflákali!“ Zlaté časy v Evropě podle něj definitivně skončily.

Opřel se do kritiků, kteří těmto změnám říkají milionářská daň. „Někteří novináři ve své nekonečné tuposti tomu říkají milionářská daň. Žádná milionářská daň to není, to by byla daň z majetku. Tohle je daň z příjmu,“ vysvětloval. Fér by podle Kalouska bylo nazývat ji „druhou daňovou sazbou“.  „Ale v ODS je to zakázané slovo, tak tomu říkáme solidární příspěvek,“ objasnil spolustraníkům v Kaisserštejnském paláci.

Do koaličních partnerů si rýpl ještě několikrát. „Nemůžeme mít rumunské daně a švédské veřejné služby, jak by si to představovala ODS,“ zkritizoval jejich ekonomické vize.

Uprostřed svého vystoupení Kalousek náhle zjistil, že v sále je kromě spolustraníků přítomen i redaktor IDNES.cz. Ministr prý zareagoval tak, že vybuchl, odešel za dveře a po návratu ujistil pracovníky stranického štábu, že si to někdo z nich odskáče. Kalousek totiž prý do té chvíle netušil, že ho poslouchá i novinář IDNESu a otevřené vystoupení by se mohlo dostat do světa. Tak alespoň přítomný redaktor popisuje celou událost ve svém článku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

reklama

autor: jav

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jak to ten gauner mohl vypustit z d*žky?“ Přijeli to říct Pražákům. A řekli

12:54 „Jak to ten gauner mohl vypustit z d*žky?“ Přijeli to říct Pražákům. A řekli

„Chtěli jsme přijet sem, abyste v Praze věděli, že žijeme. Nechceme být někde uklizení. Stávka domlu…