Dva a půl roku vlády Petra Nečase na frustraci většiny společnosti ze zdejšího korupčního marasmu nic nezměnilo, zábleskem naděje v tomto ohledu byl podle mnohých nástup Lenky Bradáčové do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze. Sama žalobkyně však poukazuje na to, že ani státní zastupitelství, ani policie nemohou spasit společnost. „Mám velký problém s tím, že ve společnosti začínají chybět základní hodnotové žebříčky,“ uvádí Lenka Bradáčová v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
Dokumentuje to na příkladu čtrnáctiletého chlapce, který bodl do zad svou učitelku. Z něj je patrné, že je něco špatného ve výchově, ve vnímání vztahu dítě-rodič, dítě-učitel, rodič-učitel. „Když se tento útok stal, od všech odpovědných jsem slyšela jen, že bychom měli posunout hranici trestní odpovědnosti mládeže, třeba čtrnáct let. To ale přece není řešení,“ tvrdí Lenka Bradáčová, že takhle by se hranice trestní odpovědnosti mohla posouvat donekonečna.
Jediný politik nepřišel s řešením pro nemocnou společnost

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Doporučujeme , Nečas , Peake , Rath , Schwarzenberg , Marvanová , Bradáčová
autor: Jiří Hroník
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…