Levicoví aktivisté „ukecávali“ poslance: Rozdávali letáky o konci světosystému

26.04.2011 13:52 | Zprávy

Své odpůrce má vláda i mezi levicovými aktivisty sdružujícími se do občanské iniciativy Alternativa Zdola. Ti si svůj stánek s letáky dnes rozbili v blízkosti Poslanecké sněmovny, kde se bude odpoledne hlasovat o nedůvěře Nečasova kabinetu. „Současný světosystém, kapitalistické národohospodářství, je v systémové krizi,“ hlásal jeden z letáků, jimiž aktivisté oblažovali jak poslance, tak i novináře.

Levicoví aktivisté „ukecávali“ poslance: Rozdávali letáky o konci světosystému
Alternativa Zdola se výrazněji do myslí lidí dostala v souvislosti s akcí minulého týdne Uvařme vládu. Vcelku nekonformně se snažila lidem vnutit myšlenku, že když 20. dubna v osm hodin večer zapnou všechny spotřebiče o výkonu tisíc wattů na dobu 15 minut, pak se to výrazněji projeví výkyvem odběru a podle toho se prý pozná počet lidí, kteří nesouhlasí s vládou Petra Nečase.  

Řada našich spoluobčanů se z existenčních důvodů bojí zúčastňovat demonstrací, proto jsme navrhli tento způsob protestu," odůvodňovali pak aktivisté nápad na své webové stránce.

Foto: Hans Štembera

Návrh KSČM a poté i ČSSD vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, které se uskuteční dnes odpoledne v dolní komoře Parlamentu ČR, jakoby Alternativě Zdola ale spadlo přímo do klína. Snad proto si svůj stánek s letáky a také se svými bulletiny aktivisté rozložili nejprve na pražském Malostranském náměstí, v jehož blízkosti se nachází i budova, kde mají poslanci své kanceláře. Jenže jen o hodinu později se přemístili přímo před Poslaneckou sněmovnu, kde se naopak nachází jednací sál,v němž poslanci hlasují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha schválila pravidla pro udělování výjimek z nočního klidu

16:26 MHMP: Praha schválila pravidla pro udělování výjimek z nočního klidu

Pražští radní schválili pravidla, která umožní pořadatelům venkovních hudebních akcí žádat o zkrácen…