Lidé budou mít možnost úkolovat úřady v EU. Senát dal zelenou

25.04.2012 18:00 | Zprávy

Senátoři ve středu schválili návrh zákona o evropské občanské iniciativě, který umožní Čechům, aby spolu s lidmi s dalších zemí EU úkolovali unijní instituce. Novinka vychází z lisabonské smlouvy. Podmínkou bude shromáždění nejméně milionu voličských podpisů minimálně ze čtvrtiny zemí unie.

Lidé budou mít možnost úkolovat úřady v EU. Senát dal zelenou
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Návrh zákona má zajistit dohled nad evropským nařízením v Česku. Kontrola nad sbíráním podpisů připadne ministerstvu vnitra. Vnitro kvůli tomu bude muset přijmout několik úředníků a zavést a provozovat zvláštní informační systém.

Letošní náklady na uvedení zákona do praxe se odhadují na 8,5 milionu korun, v dalších letech budou činit 4,3 milionu ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

13:21 Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

Aby Praha udržela tempo rozvoje a dohnala deficity, je nezbytná odvaha a zjednodušení regulací i byr…