Němečtí vyhnanci chtějí odškodnění. Za otrockou práci v ČSR

21.01.2012 8:51 | Zprávy
autor: ann

Svaz německých vyhnanců (BdV) vyzval německou spolkovou vládu, aby poté, co odškodnila Čechy za války nuceně nasazené na práci v Německu, učinila podobné humanitární gesto i vůči Němcům, kteří po válce otrocky pracovali v tehdejším Československu.

Němečtí vyhnanci chtějí odškodnění. Za otrockou práci v ČSR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohoslužba v Mnichově

Němečtí vyhnanci míní, že vláda v Berlíně by měla zohlednit nejen jejich poválečné utrpení, ale také to, že se po příchodu do Německa velkou měrou podíleli na obnově válkou zničené země a takzvaném německém hospodářském zázraku. A protože odškodnění od Česka, Polska, Ruska a dalších zemí, kde po prohrané válce Němci pracovali, zřejmě nedostanou, obracejí se na vlastní vládu v Berlíně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Váleční veteráni mohou páchat více násilných zločinů, tvrdíte vy

Víc než kdo? V čem jsou větším rizikem než ostatní uprchlíci? A není prostě řešením uprchlíky, jakékoliv důkladně prověřit? A jste pro nebo proti přijímání válečných veteránů? Ještě otázka, proč myslíte, že po válce budou prchat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

22:31 CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice

Agentura CzechInvest a provozovatel přenosové soustavy ČEPS pokračují ve strategickém partnerství.