Odboráři se připravují na tripartitu. Jednat chtějí o ekonomické situaci

13.12.2011 21:07 | Zprávy
autor: jhe

Odbory se v úterý sešly na společném jednání se zaměstnavateli. Radily se o společném postupu na čtvrtečním jednání tripartity. Mimo jiné chtějí, aby s nimi vláda projednávala ekonomickou situaci.

Odboráři se připravují na tripartitu. Jednat chtějí o ekonomické situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek

Jednat chtějí také o návrzích Národní ekonomické rady vlády, s nimiž se ministři seznámili v pondělí. ČTK to řekl místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Václav Pícl.

"Projednávat to můžeme i na mimořádné tripartitě," řekl Pícl. Dále chtějí odbory a zaměstnavatelé s vládou řešit situaci ve zdravotnictví. Odbory budou chtít na tripartitě také vědět, proč vláda neodsouhlasila zvýšení minimální mzdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Prodej Agrofertu

Srovnáte prodej Explosie s Agrofertem. Ale ač nejsem pro prodej Explosie ani nechci hájit Babiše, cožpak je Agrofert státní? A jestli ne, tak proč by měl kdokoliv prodávat soukromý podnik a pak z něj dotovat stát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…