Peake: Romské ubytovny jsou časovaná bomba

29.10.2011 8:51 | Zprávy

Skoro nepozorovaně začala návštěva místopředsedkyně vlády Karolíny Peake (VV) v Moravskoslezském kraji. Těsně po osmé hodině ji před Integrovaným bezpečnostním centrem v Ostravě přivítal hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas jen v doprovodu své tiskové mluvčí.

Peake: Romské ubytovny jsou časovaná bomba
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Vicepremiérka Karolína Peake vedle hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase

„Tady je to opravdu jako centrální mozek lidstva," řekla Karolína Peake při pohledu přes skleněnou zeď místnosti krizového štábu Moravskoslezského kraje na obrovskou místnost dispečinku a absolvovala výklad o tom, jak toto centrum funguje.

Parlamentníisty.cz zajímalo, proč si místopředsedkyně vlády vybrala návštěvu Ostravska právě v tento sváteční den vzniku samostatného československé státu: „Já se snažím vyjíždět každý druhý týden do některého z regionů a tentokrát padla volba na Moravskoslezský kraj. I když je volný den, pan hejtman Palas byl tak laskav, že byl ochoten část svátečního dne strávit se mnou. Jsem moc ráda, že jsme se mohli zastavit v tomto centru, které je opravdu unikátní. Jsem mile překvapena, co se také v České republice dokáže vytvořit. Překvapilo mne, jak výborně dokáže Moravskoslezský kraj čerpat evropské peníze, protože z 92 procent bylo toto bezpečnostní centrum financováno z evropských fondů. Je skvělé, že je možné v této republice ještě najít synergii spolupráce mezi několika složkami, které spolupracují tak, že je z toho takovýto fantastický výsledek. Já se s tou spoluprací v politice spíše potýkám mezi jednotlivými stranami. Takže když vidím, že to někde funguje, tak jsem mile překvapena," sdělila vicepremiérka vlády pro boj s korupcí.

Senioři potřebují naši pomoc

Karolína Peake ve svém dopoledním programu pokračovala prohlídkou domova pro seniory "Nový domov" v Karviné. „Byla bych ráda, aby se nezapomínalo i na seniory a na staré občany vůbec. Je sice milé se vyfotit s malými roztomilými dětmi při návštěvě nemocnice, či dětského domova, ale já mám velkou úctu i k rodičům, prarodičům a starým lidem vůbec. A měli bychom na to pamatovat všichni, že potřebují naši pomoc," okomentovala tuto návštěvu pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně vlády za Věci veřejné.

Romské centrum bojuje o existenci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Anna Vidiševská

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlídač státu: Stát dál obchoduje s firmami z Agrofertu, i když je premiér Babiš ve střetu zájmů

22:03 Hlídač státu: Stát dál obchoduje s firmami z Agrofertu, i když je premiér Babiš ve střetu zájmů

Stát dál obchoduje s firmami premiéra Andreje Babiše, i když to zákon přímo zakazuje, jak zjistil in…