Poprask kolem Okamury. Poobědvá s ním šéf senátorů ČSSD

06.01.2012 9:28 | Zprávy

Podnikatel Tomio Okamura je jedním z mužů, jejichž jméno bývá zmiňováno v souvislosti s připravovanou přímou volbou hlavy státu. Sám Okamura prohlásil, že by se nejprve pokusil proniknout např. do Senátu a pak se uvidí. O tom, že zájem o Okamuru roste, svědčí i fakt, že s ním poobědvá šéf senátorského klubu ČSSD.

Poprask kolem Okamury. Poobědvá s ním šéf senátorů ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Senátoři budou přímou volbu prezidenta projednávat osmého února. Stanovisko horní komory je to poslední, co fakticky brání tomu, aby si občané mohli svého příštího prezidenta vybrat sami. Přímá volba nebude levná a zaplatí ji všihni Daňoví poplatníci, ale lid si to žádá, takže i šéf nejsilnějšího senátorského klubu Petr Vícha (ČSSD) předpokládá, že horní komorou návrh projde.

Pseudoankety prý senátorům nepomáhají

Média v posledních týdnech spekulují o tom, kdo všechno by se o prezidentský post mohl ucházet. Jedním z možných adeptů je známý český podnikatel Tomio Okamura, který se včera důrazně ohradil proti výroku premiéra Nečase. Ten totiž prohlásil, že zrod figurek, jako je Okamura bylo možné v souvislosti s přímou volbou hlavy státu očekávat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

To jako vážně?

Je pravda, že tím, kdo otvíral tu bitcoinovou peněženku byl váš poradce? A to pak máme věřit i tomu, že jste o tom nevěděl od začátku? A s Bergrem pořád spolupracujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vaše krátká radost, jejich velké trápení

13:34 MHMP: Vaše krátká radost, jejich velké trápení

Rada hl. m. Prahy v pondělí projednala výroční zprávu za rok 2024 společnosti Pražská plynárenská, a…