Pyká za Čunkovu kauzu: Vyhazov, soudy a rozvod

01.03.2012 11:17 | Zprávy

PŘÍBĚH Vede pět soudních sporů, manžel se od ní odstěhoval, ztrácí důvěru svých dětí a nikdo jí nedá práci. Pokud se dá říct, že soudní spory zničily někomu život, pak to platí právě o Aleně Valešové ze Vsetína. Pracovala na místní radnici osmnáct let jako odborník na krizové řízení. Kauza Čunek ji ale katapultovala na životní cestu plnou anonymů, udání a stížností, které vyvrcholily vyhazovem.

Pyká za Čunkovu kauzu: Vyhazov, soudy a rozvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

„Stres mi dává zabrat. Nemůžu v noci spát. Manžel tuhle situaci nevydržel. Musím stále chystat doklady pro advokáty, takže se radši odstěhoval do Halenkova, já za ním jezdím jen na víkend. V podstatě mi to zničilo manželství a postihlo celou rodinu. Pro mě nic jiného neexistuje než vyřešit všechny soudy. Jak moje jméno očistí, mohu se znovu uplatnit,“ přiznala Valešová pro ParlamentníListy.cz. A proč je dnes devětačtyřicetiletá žena bez peněz a zázemí? Všechno začalo před pěti lety. Tehdy ji vyřadilo tehdejší vedení radnice z pomyslného seznamu loajálních zaměstnanců.

Na neschopence prý popíjela s Urbanovou

O tom, že dřív pracovala jako svědomitý úředník, by málokdo pochyboval. I dnes má veškeré materiály ke svým soudním sporům precizně srovnané v šanonu a poctivě označené dokonce různými barvami. Každá barva značí i jedno bezpráví, které se na ní měla dopustit vsetínská radnice. Našla jich celkem padesát sedm. „V době, kdy jsem byla v pracovní neschopnosti, na mě poslali udání na Okresní správu sociálního zabezpečení. Obvinili mě, že jsem popíjela víno s Marcelou Urbanovou a porušovala léčebný režim. Donutili mě, abych se k anonymu vyjadřovala. Když to tehdejší šéf Okresní správy viděl, klepal si na čelo. Myslel si, že se všichni zbláznili. Byl to Kocourkov,“ komentuje Valešová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Dana Černá

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vorařský den v NZM Ohrada připomene zaniklá řemesla

22:03 Vorařský den v NZM Ohrada připomene zaniklá řemesla

Sedmý ročník Vorařského dne přivítá v sobotu 6. září zájemce, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti o…