Rath zuří: Heger si z nás dělá legraci. Nedal krajům peníze na platy

21.02.2012 8:51 | Zprávy
autor: mp

V letošním roce měli lékaři dostat citelně přidáno, prosadili si to vloni protestní akcí Děkujeme, odcházíme, rok po ukončení protestů se však ukazuje, že nedostávají zdaleka tolik, kolik jim bylo přislíbeno. Kde je chyba? Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že vina leží na krajích, které sabotují politiku ministerstva, sociální demokraté stojící v čele krajů označují za viníka ministra Leoše Hegera (TOP 09).

Rath zuří: Heger si z nás dělá legraci. Nedal krajům peníze na platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Před rokem se chýlila ke konci akce lékařů odstartovaná odbory „Děkujeme, odcházíme“. Čeští doktoři většinou z republiky neodešli a to i proto, že jim ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) slíbil formou memoranda zvýšení platů. To ale teď nepřichází v takové míře, v jaké to bylo přislíbeno. Sociálně demokratičtí hejtmani za to na ministrovi nenechávají nit suchou. Informuje o tom dnešní MF Dnes. V popředí mezi nimi stojí stínový ministr zdravotnictví a středočeský hejtman David Rath (ČSSD).

Když máme pravicovou vládu a levicové kraje

„Ministr všechny podvedl. Slíbil vyšší platy a poslal na ně méně peněz. Dělá si z lékařů, sester i nás jen legraci,“ rozhořčil se středočeský hejtman David Rath. Náměstek ministra Petr Nosek, který se na tom, kolik nemocnice dostávají od pojišťoven, výrazně podílel, však říká, že opak je pravdou.

„Krajské nemocnice dostanou letos v průměru o 4,6 procenta víc ve srovnání s rokem předchozím. Zato fakultní nemocnice budou mít v průměru jen o 2 procenta víc, a přesto platy zvedly,“ říká Nosek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…