Rusnok: Nejistota je velká, proto ING nevstoupí do druhého pilíře

01.11.2012 13:13 | Zprávy
autor: olb

Penzijní fond ING se nezapojí do druhého pilíře nového systému penzijní reformy. Důvodem je to, že ji považuje za rizikovou, neboť s ní velká část společnosti nesouhlasí.

Rusnok: Nejistota je velká,  proto ING nevstoupí do druhého pilíře
Foto: Repro ČT
Popisek: Jiří Rusnok v pořadu Hyde park

Další ránu penzijní reformě zasazuje Penzijní fond ING. Předseda představenstva ING Jiří Rusnok totiž Radiožurnálu řekl, že rozhodnutí fondu nezapojit se do druhého pilíře nového systému je již konečné. Připravenou reformu totiž fond považuje za rizikovou a to proto, že s ní velká část společnosti nesouhlasí. Rozhodnutí prý padlo po důkladné analýze.

„Dospěli jsme k závěru, že míra nejistoty jak současné, tak budoucí pro část změn, která se týká zavedení takzvaného druhého pilíře, je pro nás příliš velká,“ řekl Rusnok v Ozvěnách dne.

Obavy pramení hlavně z toho, zda změny v penzijním systému budou trvalé. Současná vládní koalice totiž možná ani legislativní proces k reformě nedokončí a opoziční ČSSD už dala najevo, že pokud se dostane do vlády, udělá vše pro to, aby penzijní reformu zrušila nebo změnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Co je ta polopravda?

,,Babišova vláda nedává 2 procenta, ale vždyť Fialova vláda je nedávala taky. To je polopravda.“ Sám tvrdíte, že jste závazek vůči NATO nesplnili, tak co je ta polopravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Kateřinská jeskyně slaví 120 let od zmapování Absolonem

22:03 Správa jeskyní: Kateřinská jeskyně slaví 120 let od zmapování Absolonem

120 let letos uplynulo od kompletního zmapování Kateřinské jeskyně v Moravském krasu nejslavnějším č…