Skifař Václav Chalupa jde do senátního boje za VV

29.03.2012 10:23 | Zprávy

Nejmenší vládní strana se v poslední době netěší přílišné důvěře voličů, dokazují to alespoň volební průzkumy, ale snad se véčkařům blýská na lepší časy. Možná za ně bude do Senátu kandidovat olympionik, veslař a skifař Václav Chalupa. Stane se tak v jižních Čechách. Zprávu přináší dnešní Právo.

Skifař Václav Chalupa jde do senátního boje za VV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

Několikanásobný vítěz Světového poháru a stříbrný medailista z olympiády v Barceloně v roce 1992 je v kraji poměrně známý, na jihu Čech i podniká. „Je pravda, že jsem byl osloven VV a nabídku velmi vážně zvažuji,“ sdělil Právu Chalupa.

Předseda jihočeské organizace VV Jiří Lexa ovšem považuje Chalupovo politické angažmá za takřka hotovou věc. „Jako rodák z Jindřichova Hradce má pan Chalupa k Budějovicím a Třeboňsku historický vztah. Právě jeho zaměření i to, že za VV bude kandidovat jako nestraník, ho odliší od ostatních kandidátů,“ slibuje si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

11:49 ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

Sladit a urychlit vznik staveb distribuční soustavy na státních pozemcích je cílem memoranda s Lesy …