Středočeský kraj musí zaplatit ze svého některé hříchy z doby Ratha

26.01.2013 13:40 | Zprávy

Muzeum letectví v Mladé Boleslavi za 150 milionů korun musí kraj zaplatit ze svého. Středočeskému úřadu se totiž nepodařilo získat osmdesátiprocentní dotaci z Evropské unie, i přesto stavba odstartovala. Kraj nyní musí zajistit nejen finance na stavbu, ale také na každoroční provoz.

Středočeský kraj musí zaplatit ze svého některé hříchy z doby Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

Na budovu budoucího muzea se jel ve středu podívat i středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). „Je pravda, že nejsem nadšený z toho, že kraj bude muset tuto stavbu celou zaplatit. Poté, co byla zakázka vysoutěžena a kraj uzavřel smlouvu se stavební firmou, bylo možné počkat, zda dotaci z ROP dostane. Přesto dal někdo z krajského úřadu pokyn ke stavbě. To, za jakých okolností k tomu došlo, je nyní předmětem šetření,“ sdělil hejtman Řihák.

Pro napjatý rozpočet Středočeského kraje to znamená zátěž, postarat se musí i o náklady na provoz. Hejtmanovi se podle jeho slov projekt líbí a jeho konec to neznamená. „Jedna věc vždy je něco postavit, ale druhá to provozovat. Budeme se snažit prostředky na jeho provoz co nejvíce snížit tak, aby nepředstavoval pro krajský rozpočet do budoucna velkou zátěž,“ vysvětlil Řihák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR obnovily kamenné stupně v potoce Besének na Tišnovsku

22:08 Lesy ČR obnovily kamenné stupně v potoce Besének na Tišnovsku

Koryto teď bezpečně převede i velkou vodu.