Třem krajům hrozí, že přijdou o miliardy z evropských fondů

29.11.2011 10:31 | Zprávy
autor: par, čtk

Až třem českým krajům hrozí, že po roce 2014 přijdou o miliardy korun z evropských fondů. K dotacím budou mít přístup i nadále, ale v menším rozsahu a za horších podmínek. Výpadek příjmů může postihnout Středočeský a Jihomoravský kraj a Kraj Vysočinu.

Třem krajům hrozí, že přijdou o miliardy z evropských fondů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Tyto regiony jsou podle posledních údajů unijního statistického úřadu na 74 procentech evropského průměru. Jakmile překročí laťku 75 procent průměrné výše HDP na obyvatele, Evropská unie už k nim nebude tak štědrá jako dosud. Riziko je vyšší v případě Středočeského kraje.

"Přehoupnutí se nad 75procentní hranici reálně hrozí středním Čechám," řekla LN mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Jana Jabůrková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Vyzkoušejte si život v hospodářství na vlastní kůži

22:03 NZM: Vyzkoušejte si život v hospodářství na vlastní kůži

Národní zemědělské muzeum v Praze nabídne návštěvníkům Pražské muzejní noci nevšední zážitkový večer…