Vládnou nám mocenská monstra, konstatuje Havlík

27.06.2012 23:00

Podle předsedy Občanů.cz Petra Havlíka se teď nestačíme divit, kam jsou někteří politici schopni zajít. Havlík tvrdí, že si za to můžeme sami - svými hlasy jsme tomuto “monstru” - tedy skupině lidí, kteří dnes vládnou - přece pomáhali růst.

Vládnou nám mocenská monstra, konstatuje Havlík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Havlík

“Nechali jsme vyrůst téměř obludná mocenská monstra. Voliči jim dávali opakovaně své hlasy. Média je adorovala jako protikorupční a rozpočtově odpovědné zachránce. A teď zíráme. Smráká se nad některými polobohy české kotliny,” píše. Jedním z nich je například podle Havlíka i ministr financí Miroslav Kalousek, nebo manažer Martin Roman.

Český lid je pak v očích Havlíka “lidem z podhradí”, který si nechává vše líbit. “Sem tam se otevře nějaký institut či čerstvě opravený park, aby lid z podhradí viděl, že panovníci na ně myslí,” tvrdí. Podle něho je také lepší nepátrat po detailech hospodaření ČEZ, nevýhodných nákupech a prodejích. “Věnujme se raději destrukci Evropské unie, globálnímu oteplování a popisu „zásluh“ budovatelů českého kapitalismu na přelomu milénia,” píše.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …