Začínají mi vzkazovat, co na mě vědí, říká Fischer a směje se Bursíkovi

25.06.2012 7:57 | Zprávy

Jan Fischer se vrací z Londýna do Prahy a začíná svůj boj o Hrad. Přiznává, že už v roce 2010 měl nabídky od některých politických stran, ale odmítl je. Nemá to prý zapotřebí. Dnes se musí smát obviněním, za jaké všechny firmy lobbuje. Kolikrát se prý jedná o firmy, které se navzájem nesnášejí. „Máte v tom trochu guláš,“ vzkazuje svým kritikům.

Začínají mi vzkazovat, co na mě vědí, říká Fischer a směje se Bursíkovi
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentský kandidát Jan Fischer během setkání s občany

I když mu prý po odchodu ze Strakovy akademie mnozí, například Miroslav Kalousek, nabízeli politické angažmá, rozhodl se místo toho odejít pracovat do Londýna. Nyní zde svou misi končí a chce se naplno věnovat své kandidatuře na prezidenta republiky.

Fakt, že se nyní rozhodl vstoupit do politiky a kandidovat dokonce rovnou na prezidenta, prý mnozí politici považují za velkou opovážlivost. „Myslí si o mě, že jsem úplně jiný živočišný druh a že mezi ně nepatřím,“ soudí v rozhovoru pro časopis Týden. Když si prý politici uvědomili, že to skutečně myslí vážně a že mu to voliči podle průzkumů i věří, dostali strach. „A pak mi tedy začnou vzkazovat, co na mě všechno vědí a co na mě můžou vytáhnout. Případně na rodinu,“ vypráví v rozhovoru pro Týden.cz znechuceně. Konkrétní však být nechce.

Veřejně je však známo, že například bývalý předseda Zelených Martin Bursík prohlásil, že je mu z Fischera nevolno. Sám zdroj jeho somatických obtíží to ovšem nechce komentovat. „Já se se svými anatomickými pocity vůči panu Bursíkovi nebudu svěřovat. Já to nemám zapotřebí,“ říká.   

Nechápe však Bursíkovo obvinění, že je agentem firmy ČEZ. „Jednou je to ČEZ, jednou Czech Coal. Měli by si ty teorie dát dohromady. Vždyť Czech Coal se s ČEZ nemohl ani vidět. No nezlobte se, to je přeci guláš,“ rozčiluje se.

Poté podle něj přichází druhá fáze vzkazů, ve kterých mu politici nabízejí podmínky své podpory. „A říkají, jestliže je budete respektovat, tak se dohodneme. Ale mně to nestojí za to, abych se dohodl,“ ujišťuje.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…