Zadýchaný Bendl na Zaorálka: Jste zlatej…

14.06.2012 14:26

Schvalování zákonů v rychlém sledu poté, co se sněmovna nezabývala dnes dopoledne interpelacemi, zavdalo humornému dialogu mezi ministrem zemědělství Petrem Bendlem (ODS) a místopředsedou sněmovny Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Bendl totiž ke sněmovnímu pultíku dorazil zcela zadýchaný. Do jednacího sálu totiž běžel. "Jste zlatej,“ odvětil pak Zaorálkovi, který mu řekl, že počká, až se vydýchá. Poslanci měli v tu chvíli projednávat protipovodňová opatření, která byla realizována v loňském roce. Problematika ovšem spadá do gesce ministerstva zemědělství.

Zadýchaný Bendl na Zaorálka: Jste zlatej…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Petr Bendl

Zpráva o protipovodňových opatřeních byla tou, na níž musel ministr zemědělství Petr Bendl přímo chvátat ze zemědělského výboru. Asi nepočítal s tím, že poslanci zákon začnou projednávat dřív.

Zaorálek ale Bendla ještě předtím sháněl. Jako předsedající schůze pak Zaorálek řekl: "Bylo by dobré, kdybyste tu někde přilákali pana ministra Bendla. Byl tady, před chvílí tady ještě byl. Ale už není," posteskl si Zaorálek. Bendl totiž předtím uváděl návrh zákona o Státním pozemkovém úřadu, ale poté z jednacího sálu zase zmizel.

"Omlouvám se, jenom se vydýchám, neboť jsem byl na jednání zemědělského výboru," řekl zadýchaný Bendl ve chvíli, když dorazil za sněmovní pultík. „Já počkám," podotkl Zaorálek. Na to mu ministr odpověděl slovy: "Jste zlatej."

Zaorálek na to poznamenal, že chápe, že jednání sněmovny postupuje rychle, ale je nutné se tomu přizpůsobit. "Kdybyste mě viděl, jak jsem běžel, tak jste věděl, že jsem se snažil přizpůsobit tempu sněmovny, akorát jsem se u toho zadýchal," dodal na to Bendl a začal se věnovat protipovodňovým opatřením. Poslanci se ale celé nastalé situaci smáli.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

reklama

autor: olb

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové už Ukrajince opravdu ponížili. Proniklo do tisku

9:03 Rusové už Ukrajince opravdu ponížili. Proniklo do tisku

Washingtonský Institut pro studium války ještě před pár desítkami hodin naznačoval, že by Rusové rád…