A těmi je zřetelně a jasně váznoucí komunikace při řešení palčivých otázek, kterým se Česká republika ani do budoucna nevyhne.
Jakkoli zemědělce podporuji a chápu motivaci jejich akce, tak stejně rozumím i řidičům, kterým protest farmářů hodně ztrpčil život na už tak problematických silnicích. Kdokoli se vydá z Českých Budějovic do Prahy či opačným směrem, ví své. Dostavba dálnice se roky táhne hlemýždím krokem. A rozpočtové škrty ke zrychlení tempa výstavby nepovedou. Do toho pomalu jedoucí traktory. Asi málokdo by v té chvíli farmáře podpořil.
A nyní si musím položit otázku, na kterou však nemohu najít odpověď: Proč Agrární komora svolala svůj protest až „minutu po dvanácté“, tedy v den, kdy vláda „v teple a pohodě“ Strakovy akademie, bez „zážitku“ komplikací na silnici vystavila zelené naftě stopku?
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



