„A to jste přesně vy, pane Nečasi, ne já!“ Šlachta to pustil ven

14.06.2021 13:48

CNN Prima News prolomila ledy a v neděli pozvala šéfa hnutí Přísaha, Roberta Šlachtu. „Je cítit velký zájem o Přísahu,“ shrnul to pak Šlachta ve své komunikaci s příznivci. A je rád, že si předtím Prima pozvala expremiéra Petra Nečase, protože svým výstupem zvedl Přísaze preference. Ale rýpl si, že ho nepozvali na konfrontaci. A Nečasovi na videu poslal drsný vzkaz. Šlo o Bělorusko. Také sdělil, kdy Přísaha odhalí svůj program.

„A to jste přesně vy, pane Nečasi, ne já!“ Šlachta to pustil ven
Foto: Repro Facebook
Popisek: Bývalý policista Robert Šlachta při kampani hnutí Přísaha

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25318 lidí
Šlachta okomentoval své vystoupení v nedělní Partii na Primě, že dosud Přísaha nebyla v médiích vidět ani slyšet, ale to se právě v neděli zlomilo. „Je cítit velký zájem o Přísahu,“ poznamenal Šlachta s tím, že tento zájem není vždy pozitivní. „Pokud se přiblížíme k té hranici, tak se budou dít věci,“ pokračoval bývalý policista. Prý počítal s tím, že přibyde útoků na Přísahu. „Tím, že těch útoků přibývá, tak nás berou vážně,“ odvozoval a dodal: „Když útočej, tak jim nejsme jedno.“ Je to podle něho jasný signál, že dělá věci dobře.

Útoky podle něho začaly pozváním expremiéra Nečase do pořadu 360° na CNN Prima News. Připomenul, že do pořadu nebyl pozván na konfrontaci s Nečasem. „Byl bych za to rád, já bych s tím určitě problém neměl,“ uvedl. Je prý nadšen, že Nečas dostal prostor si říct svůj názor a mohl tak Přísaze zvednout popularitu. „Zoufalí lidé dělají zoufalé činy,“ komentoval Nečasovo vystoupení. Zarazilo ho jen to, že přirovnával Šlachtu k běloruské vládě.

„Pane Nečasi. Jestli ředitelka kanceláře, vaše milenka, využívala vojenské zpravodajství ke sledování civilních osob na území České republiky, tak vy jste přesně běloruská vláda, přesně to, co Bělorusko dělá. Toto jsou přesně znaky toho, co vy kritizujete vůči mně. To měl být můj vzkaz, pane Nečasi,“ vzkázal Šlachta na videu, ale pochyboval, že se Nečas dívá.

I na slova Andreje Babiše o něm došlo. „Když o mně pan Babiš říkal, že jsem hezkej muž, tak jsem nevěděl, jestli se mám bát nebo smát,“ řekl Šlachta. Ale srovnání s Andrejem Babišem je podle něho nesmyslné. „Pan Babiš je miliardář, má firmu, je premiér, já nevím co všechno. Šlachta není miliardář, nemá firmy, nikdy neměl firmy, nikdy nepodnikal. Jestli pan Babiš šel do politiky s tím, s čím jde Šlachta s Přísahou, tak tam jde pro službu občanům. To si musí každej hrábnout do svého svědomí,“ usuzoval Robert Šlachta. Ale cizí hodnocení své kampaně ho prý ani nezajímají. A spekulace, s kým sestaví vládu, odmítá. „Dyť jsou volby, voliči, rozdejte karty! Pak se bavme. Přísaha nepůjde dopředu s nikým do koalice, nebudeme se s nikým domlouvat,“ slíbil. Chce podle svých slov voliče přesvědčit programem.

Jeho primární cíl prý není, aby se dostali do vlády, ale aby postrčili zákony, které jsou dlouho odkládané. „Nebavme se o koalicích, o tom, co, kdo, s kým budeme. Bavme se o konkrétním programu, konkrétních věcech z programu a ty si potom domlouvejme s tím, kdo je bude mít dobře napsané,“ vyzval bývalý policista. Poznamenal, že „budoucích premiérů“ má ČR už více než dost. „To my dělat nebudeme, my chceme sloužit. A politika má být služba občanům,“ shrnul.

Oznámil, že program představí po prvním sněmu Přísahy, 26. června. Dodal, že v něm nebude jen řešení korupce, ale i postoj k ekonomickým tématům a také třeba ke školství, aby sebral vítr z plachet těm, kdo říkají, že hnutí Přísaha má vyřešený svůj postoj jen právě u korupce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

20:07 „Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

Neočkovaný srbský tenista Novak Djokovič prohrál soud o zrušené vízum a nemůže obhajovat titul na Au…