„Chcete dát bilion romskému muzeu?“ zeptal se ministra Okamura. A toto následovalo

02.02.2019 17:50

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se pravděpodobně pokouší přijít s co nejzvláštnějším dotazem v rámci poslaneckých interpelací. Zeptal se totiž ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), co je pravdy na tom, že Muzeum romské kultury má dostat od státu až bilion korun. „Říká se to,“ napsal Okamura Staňkovi. Ministr Okamuru požádal, aby začal používat rozum. A tím to neskončilo...

„Chcete dát bilion romskému muzeu?“ zeptal se ministra Okamura. A toto následovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, využil svého práva a v rámci sněmovních interpelací poslal dotaz ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD). Chtěl vědět, co je pravdy na tom, že Muzeum romské kultury požádalo na počátku roku 2019 o příspěvek ve výši 1 bilion korun. „Proslýchá se to,“ upozornil poslanec.

„O jakou finanční částku přesně požádalo Muzeum romské kultury ve svém dopise z ledna 2019 na své výdaje? Proslýchá se, že požádali v dopise o částku bilion korun. Žádám Vás tedy o přesnou specifikaci, včetně informace, na jaké období tuto částku Muzeum romské kultury požadovalo,“ stálo doslova v dopise, který koluje po sociální síti Twitter.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Snažíme se pokud možno všem odpovídat nebo nabízet radu či pomoc. Pán byl kontaktován a potvrdil, že to myslí vážně, a požádal, abychom se zeptali. Že prý slyšel, že takový dopis byl odeslán. Zároveň říkal, že se možná odesílatel ‚přeťukl‘. Takže jsme na základě přání občana dali dotaz,“ vysvětlil Okamura Deníku N.

Podle informací deníku ministr Staněk požádal Okamuru, aby při podávání svých dotazů používal rozum. Sluší se připomenout, že plánované příjmy státního rozpočtu činí 1,47 bilionu korun a plánované výdaje představují 1,51 bilionu korun, jen těžko by celý jeden bilion korun mohl jít na Muzeum romské kultury.

Z Okamury si poté na sociální síti tropili žerty komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, novinářka Lucie Stuchlíková nebo bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava Petr Fischer.

Lucie Stuchlíková poznamenala, že Okamura si pravděpodobně nebude lámat hlavu s tím, jestli se informace, kterou obdržel, vůbec může zakládat na pravdě. „Hlavně že to pan Okamura včas zveřejnil a tím tomu zabránil,“ poznamenala ironicky.

Podle Petra Fischera je Okamura přímo bilionový.

Jindřich Šídlo doplnil, že Okamura mohl tuto informaci získat třeba od svého stranického kolegy Miroslava Roznera a vše mohl teoreticky potvrdit ještě Lubomír Volný, další známý poslanec SPD.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…