„Fízlparta?“ „Falešná Přísaha?“ „H*vno ví!“ Šlachta se neudržel. Bylo zle

05.07.2021 18:58 | Zprávy

Bývalý policista, šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta se ve svém pořadu Napřímo vyjádřil k financování své partaje, která dle něho funguje bez podpory milionářů. „Ty faktury bohužel nikdo platit nechce,“ podotkl. A došlo na článek komentátora Jiřího Sezemského, po němž Šlachta vybuchl. „Píše o mně věci, o kterých hovno ví,“ odmítl článek, kde se spekuluje o spojenectví Šlachty s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Vzpomenul osobní schůzku s novinářem. „Pan Sezemský má ruku jak leklá ryba…“ A nechyběla slova o expremiérovi Petru Nečasovi a o označení Přísahy za „fízlpartu“. Jediné, co prý na svou osobu Šlachta neuslyší, je to, že by byl „pedofil“.

„Fízlparta?“ „Falešná Přísaha?“ „H*vno ví!“ Šlachta se neudržel. Bylo zle
Foto: Repro Napřímo
Popisek: Článek Reflexu Šlachtu evidentně rozohnil

Šlachta úvodem pohovořil zodpovězením otázek diváků. První bylo financování jeho hnutí. Hnutí Přísaha je podle Roberta Šlachty financováno před přispění miliardářů či milionářů. „Už jsem z toho unavenej… Ty faktury bohužel nikdo platit nechce a zůstává to na nás,“ řekl expolicista. Příště se prý chystá „zpovídat“, kdo přesně posílá kolik peněz, kterých je již nyní kolem 11 milionů. „Není to kampaň za 40 milionů, ale je postavená na úžasných lidech, postavená na dobrých nápadech,“ tvrdí.

Po průzkumech, které odhadují, že by se Přísaha mohla dostat do Poslanecké sněmovny, se dle něj značně změnila atmosféra a přibývají prý ne vždy pěkné reakce na Šlachtovu stranu. Stupňují se i různá nařčení. „Možná jediné, co o sobě neuslyším, že jsem pedofil, doufám,“ řekl na to Šlachta a raději i silně zaklepal o stůl.

„Já můžu říct jenom: Bude hůř. V září bude hůř,“ dodal k vyjádřením, která se šíří od médií či z politiky. Mnozí se dle něj jen chtějí zviditelnit. Obavy prý Šlachta necítí; pozitivní dle něj je, že reakce jsou, jelikož znamenají, že je o Přísahu zájem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…