Jan Zahradil má narozeniny. Pojďte mu dát dárek: Přečtěte si, co obsáhle sepsal o Rusku

19.03.2015 13:35

O vztahu evropských zemí k Rusku a o protiruských sankcích se v posledních dnech nebývale obsáhle rozepsal na svém facebookovém profilu europoslanec Jan Zahradil (ODS). Ten má mimochodem zítra narozeniny.

 Jan Zahradil má narozeniny. Pojďte mu dát dárek: Přečtěte si, co obsáhle sepsal o Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

Nejprve porovnal obchodní výměnu nejsilnější evropské ekonomiky – Německa – s Ruskem. „Podle celkového objemu bylo Rusko v roce 2014 až 13. obchodním partnerem Německa v pořadí, dokonce až za Polskem a Českou republikou,” napsal Zahradil.

Předpovědi o negativním dopadu protiruských sankcí na evropské ekonomiky jsou mimo

Největší obchodní výměnu mělo podle něj Německo s USA, Čínou a s Velkou Británií. Objem obchodu Německa s Ruskem prý činí cca 3 % celkového objemu německého zahraničního obchodu.

Podobné to prý bude také v případě dalších evropských ekonomik. Z toho europoslanec dovozuje, že předpovědi o zásadním negativním dopadu sankcí na evropské ekonomiky jsou poněkud mimo.

Přiznává ale, že problémem zůstává závislost na ruských strategických surovinách, od které se podle něj musí evropské země odpoutat. „Místo beznadějného zachraňování eura, ideologického tlachání o evropské armádě a socialistického plánování investičních balíčků by měli Juncker a spol. napřít úsilí tímto směrem,” podotkl Zahradil s tím, že to je jediná rozumná věc, kterou by mohli zmínění politici udělat.

Rozmístění ruských balistických raket v Kaliningradu snad probere každého

Včera Zahradil okomentoval zprávu, že z Kaliningradu na nás budou mířit ruské balistické rakety. „To už snad probere každého. S výjimkou těch, podle nichž i za tohle mohou američtí imperialisté. Těm ovšem není pomoci,” napsal na svém facebookovém profilu.

Dnes na něm zopakoval otázku, kterou už dříve položil „zdejším hluboce empatickým znalcům Ruska” a na kterou mu prý dosud neodpověděli. „Kde podle vás v r. 2015 končí tzv. ruská sféra vlivu? Jinými slovy (abyste lépe rozuměli): kam všude ještě nemají západní imperialisté strkat své agresivní pracky, aby nepohněvali mírumilovného ruského medvěda?” zopakoval otázku. Sám se domnívá, že do ruské sféry vlivu spadá kromě Ukrajiny Bělorusko, Moldavsko, Zakavkazsko a Střední Asie. Tedy celé území bývalého Sovětského svazu a jeho satelitů, mimo těch, které jsou členy NATO.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Celé znění zmíněných příspěvků Jana Zahradila na jeho facebookovém profilu:

16 březen v 18:45 ·

K protiruským sankcím (a ruským protiopatřením) : pro příklad jsem se podíval, jak vypadá obchodní výměna nejsilnější evropské ekonomiky - Německa - s Ruskem. Podle celkového objemu bylo Rusko v roce 2014 až 13.obchodním partnerem Německa v pořadí, dokonce až za Polskem a Českou republikou. Vedly USA, Ćína, Spojené království. Objem obchodu s Ruskem jsou cca 3 % (!!!) celkového objemu německého zahraničního obchodu. A navíc má Německo s Ruskem negativní saldo, tj. Rusové do Německa vyvážejí víc (a jsou tedy závislejší), než Němci do Ruska. Myslím, že obchodní bilance jiných evropských zemí vůči Rusku nebude odlišná v řádech, maximálně v procentech. Takže předpovědi o zásadním negativním dopadu sankcí na evropské ekonomiky jsou poněkud mimo. Samozřejmě problémem zůstává závislost na ruských strategických surovinách, od které se musí evropské země odpoutat. Místo beznadějného zachraňování eura, ideologického tlachání o evropské armádě a socialistického plánování investičních balíčků by měli Juncker a spol. napřít úsilí tímto směrem. To je jediná rozumná věc, kterou by mohli udělat.

Včera:

Z Kaliningradu na nás budou mířit ruské balistické rakety. To už snad probere každého. S výjimkou těch, podle nichž i za tohle mohou američtí imperialisté. Těm ovšem není pomoci.

Dnes:

Včera jsem položil zdejším hluboce empatickým znalcům Ruska otázku, na kterou mi neodpověděli. Dnes ji tedy zopakuji: kde podle vás v r.2015 končí tzv.ruská sféra vlivu? Jinými slovy(abyste lépe rozuměli): kam všude ještě nemají západní imperialisté strkat své agresivní pracky, aby nepohněvali mírumilovného ruského medvěda? O Ukrajině už to víme. Kdo dál? Bělorusko, Moldova, Zakavkazsko, střední Asie? Tedy celé území bývalého CCCP a satelitů, mimo těch, co včas utekli pod deštník NATO? Fakt mě vaše odpověď zajímá. 


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…