Nejprve porovnal obchodní výměnu nejsilnější evropské ekonomiky – Německa – s Ruskem. „Podle celkového objemu bylo Rusko v roce 2014 až 13. obchodním partnerem Německa v pořadí, dokonce až za Polskem a Českou republikou,” napsal Zahradil.
Předpovědi o negativním dopadu protiruských sankcí na evropské ekonomiky jsou mimo
Největší obchodní výměnu mělo podle něj Německo s USA, Čínou a s Velkou Británií. Objem obchodu Německa s Ruskem prý činí cca 3 % celkového objemu německého zahraničního obchodu.
Podobné to prý bude také v případě dalších evropských ekonomik. Z toho europoslanec dovozuje, že předpovědi o zásadním negativním dopadu sankcí na evropské ekonomiky jsou poněkud mimo.
Přiznává ale, že problémem zůstává závislost na ruských strategických surovinách, od které se podle něj musí evropské země odpoutat. „Místo beznadějného zachraňování eura, ideologického tlachání o evropské armádě a socialistického plánování investičních balíčků by měli Juncker a spol. napřít úsilí tímto směrem,” podotkl Zahradil s tím, že to je jediná rozumná věc, kterou by mohli zmínění politici udělat.
Rozmístění ruských balistických raket v Kaliningradu snad probere každého
Včera Zahradil okomentoval zprávu, že z Kaliningradu na nás budou mířit ruské balistické rakety. „To už snad probere každého. S výjimkou těch, podle nichž i za tohle mohou američtí imperialisté. Těm ovšem není pomoci,” napsal na svém facebookovém profilu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam