„Jsme pokusnými králíky politického populismu!“ Václav Moravec je podruhé v karanténě. A pěkně zuří

03.09.2020 20:30

Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která byla na konci srpna hostem Otázek Václava Moravce, se nakazila koronavirem. I když Václavu Moravcovi vyšel test negativní, na Twitteru oznámil, že jde do druhé karantény. Přesto diváci ČT24 o pravidelný nedělní pořad nepřijdou, debata prý bude probíhat pomocí telemostu.

„Jsme pokusnými králíky politického populismu!“ Václav Moravec je podruhé v karanténě. A pěkně zuří
Foto: Screen Youtube
Popisek: Nebát se! Speciální pořad Václava Moravce k epidemii

Moderátor Václav Moravec se ve svém tweetu podělil s veřejností o to, jak to nyní má s karanténou. „Během jediného týdne jsem již ve druhé karanténě. První, nařízená hygienou, skončila v pátek. Druhou jsem si již raději naordinoval sám,“ uvedl.

Vyjádřil nespokojenost s tím, že ještě několik dní pak potrvá, než zjistí, zda je zcela v pořádku. „Obavám se, že to bude přetížené hygieně trvat opět několik dní (minule šlo o 5), než se dozvím, na čem jsem. Dnešní test na Covid je negativní,“ doplnil.

 

 

Pod jeho příspěvkem se pak pustil do diskuze i s dalšími lidmi, kteří se rovněž podělili o své osobní zkušenosti a názory.

Například uživatelka LuisaLucie popsala situaci, kdy její tři synové šli do karantény kvůli kamarádovi, který je pozitivní. „Úplně každému z trasovaných řekli něco jiného : 1) 14 dnů doma a žádný test 2) 14 dnů doma a na konci test 3) test hned a po 14 dnech druhý 4) můžete všechno a nemusíte být doma, stejně je to jedno. Je to chřipka,“ napsala.

Moravec se této zkušenosti vůbec nedivil. „Proč nemůže mít racionální přístup jako v Německu? Jsme pokusnými králíky politického populismu, který rozložil zbytky státní správy a expertního rozhodování!“ konstatoval moderátor.

Kamil Kopecký připojil komentář, že něco podobného očekává na univerzitě: „Počet studentů z různých koutů ČR začíná růst,“ dodal.

„Kamile, na základě prožité zkušenosti s dvěma karanténami, říkám, že nemá smysl rozjíždět na vysokých školách semestr jinak než distančně. Jinak budeme v kontinuální karanténě, což zažívám, a budeme mít propíchané nosohltany z testů,“ reagoval na jeho obavy Moravec.

Následně dodal, že je to celé „absurdní“. „Obavám se, že neplatí nějaká jednotná pravidla. A nedivím se rozčilení ředitelů škol,“ dodal Moravec s tím, že podobná zkušenost je neocenitelná při přípravě na rozhovory o logice tuzemského boje s Covid-19.

Nedělní pořad Otázky Václava Moravce i přes Moravcovy potíže setkání se s dalšími lidmi prý ve vysílání zůstává. Moderátor bude zpovídat hosty zprostředkovaně pomocí telemostu, mezi účastníky tak nedojde k osobnímu kontakt, sdělila pro iDNES.cz mluvčí České televize Karolína Blinková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

7:51 Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

Ondřej Hejma se ve své show nejdříve věnoval Petru Fialovi a jeho plánům do budoucna. Andrej Babiš m…