„Mlčte a šoupejte nohama!“ Jurečka okřikl Juchelku před kamerami. Marně

28.05.2023 12:33 | On-line

V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr práce a sociálních věcí, šéf KDU-ČSL Marian Jurečka, a stínový ministr za hnutí ANO Aleš Juchelka. Když došlo na debatu o konsolidačním balíčku této vlády, Jurečka se na Juchelku obořil: „Tak tady mlčte a šoupejte nohama!“ Ale Juchelka nemlčel. Ve studiu bylo chvílemi dusno.

„Mlčte a šoupejte nohama!“ Jurečka okřikl Juchelku před kamerami. Marně
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Hosty nedělní Partie CNN Prima News byli ministr práce Jurečka a stínový minstr Juchelka

Jurečka hned v úvodu promluvil o zvýšení rodičovské od 1. ledna příštího roku. „Ty detaily, kterých rodičů se to bude týkat a podobně, bychom měli mít prodiskutovány v průběhu června,“ uvedl Jurečka. „To zvýšení o těch 50 tisíc korun, to se zrealizuje, teď je to jenom na těch detailech,“ pokračoval ministr s tím, že takovýmto detailem je i to, zda dostanou navýšenou rodičovskou i ti, kteří ji mají již vyčerpanou. Podle něj je třeba brát v potaz i ekonomickou situaci celého státu.

„My máme už rok ve Sněmovně tisk, ve kterém je stanoveno zvýšení rodičovské na 400 tisíc. Je tam i valorizační mechanismus. Myslím, že stačí vzít tento návrh, domluvit se k tomu na nějakém pozměňovacím návrhu, aby rodiče měli možnost začít čerpat vyšší rodičovskou dřív než 1. 1. 2024. Podle mého názoru měl být rodičovský příspěvek navýšen už dávno. Rodičům by to mohlo pomoct při této inflaci. A nerozumím tomu, proč se ten náš návrh ještě neprojednal, proč to tak dlouho trvá,“ ozval se Juchelka.

Jurečka kontroval, že rodiče mají i další možnosti, jak získat víc peněz na výchovu dětí, např. přes daňové slevy. A jsou tu i další možnosti. „Jen chci říct, že ta podpora rodičů nejde jen přes rodičovský příspěvek.

Rozhodl se také vyložit, jak se dívá na zkrácení rodičovské. „Já si neumím představit, že bych jako ministr práce nesl na vládu návrh, ve kterém bych navrhoval zkrácení délky rodičovské. Chápu argumenty ekonomů, ale jako rodič, jako táta pěti dětí a jako člověk, který sám pochází z pětidětné rodiny si myslím, že je třeba zohledňovat i jiné než jen ekonomické věci. Důležitý je také ten čas, který rodiče mohou trávit se svými dětmi. My bychom to chtěli nastavit tak, aby si to lidé mohli nastavit tak, jak jim to vyhovuje,“ pravil Jurečka.

Juchelka na ministra uhodil znovu. „My máme zcela jinou ekonomickou situaci, máme tady vysokou inflaci, takže ten rodičák měl být navýšen už dávno,“ ozval se znovu Juchelka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

„Mlčte a šoupejte nohama!“ Jurečka okřikl Juchelku před kamerami., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVitek106 , 28.05.2023 13:32:23
Bude to sice ještě chvíli trvat, ale ten kdo bude držet hubu a šoupat haksnama, bude Jurečkačka spolu s celým fialovým pětihnusem. A potom začne velké počítání plusů a mínusů a budou se pro ně hned nato otevírat nové uranové doly, aby vydělali na to,oč nás všechny okradli a nepomůže jim ani celá "černošská", draze zaplacená armáda !!!!!!!!!!!

|  13 |  0

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…