Ceny benzinu a nafty v Česku dál raketově rostou. „K 10. 3. se průměrná cena litru benzinu pohybovala na hodnotě 46,64 Kč za litr; u nafty se cena vyšplhala už na 49 Kč za litr. Na některých čerpacích stanicích ceny pohonných hmot již překonaly cenovku 50 Kč za litr,“ napsal na webu Finex.cz publicista Patrik Kudláček.
Upozornil, že růst cen ropy je na jedné straně způsoben ruskou invazí na Ukrajinu, nejistotou na světových trzích, ale pak také slabší českou korunou, kterou mezinárodní situace také ovlivňuje.
Růst cen benzínu a nafty v Česku navíc zdražuje ostatní zboží, neboť rostou náklady na přepravu a to urychluje inflaci. Ta v únoru v meziročním srovnání překonala hranici 11 procent.
- Další informace naleznete zde
A v této době údajně přišel se zvláštním vyjádřením Tomáš Trč, mluvčí společnosti MOL, která v Česku provozuje síť čerpacích stanic.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.


