„Ne Trumpovi, ne válce!“ V Londýně protestují tisíce lidí

04.02.2017 14:58

Agentura Reuters hlásí, že před americkou ambasádou v Londýně protestují tisíce Britů proti Donaldu Trumpovi. Občanům království se ani za mák nelíbí politika 45. prezidenta USA, který zakázal vstup na půdu USA muslimům ze sedmi zemí.

„Ne Trumpovi, ne válce!“ V Londýně protestují tisíce lidí
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn
reklama

V sobotu protestují před londýnskou ambasádou Spojených států tisíce lidí. K oknům budovy se nesl křik, kterým chtěli dát lidé vědět, že se jim ani za mák nelíbí exekutivní příkaz 45. prezidenta USA zakazující vstup do USA muslimům z několika zemí. Tento příkaz je časově omezen. Ani prezident USA však není všemocný, což mu dal pocítit soud  v Seattlu, který část jeho nařízení s okamžitou platností zrušil.

Celou zprávu o protestech naleznete zde

Demonstranti nesou transparenty s nápisy „Ne Trumpovi“ nebo „Ne válce“. Nechybí zde ani skvrny rudé barvy symbolizující krev. Lidé mají za to, že Trumpův zákaz bude v konečném důsledku stát život mnoha dalších lidí, kteří by jinak mohli prchnout kupříkladu před válkou v Sýrii a najít útočiště v USA.

Své vlastní premiérce Therese Mayové dávají Britové za vinu, že toto Trumpovo legislativní nařízení okamžitě a dostatečně hlasitě nezkritizovala. Vyzývají také premiérku, aby nerozvíjela zvláštní vztahy s USA, pokud se nový šéf Bílého domu chová takhle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…