„Pražská TOPka ji nenávidí! Hanka Marvanová tady fakt nemá co dělat, ty lidi její osobou pohrdaj.“ V Praze se začíná dělit moc a některé to bude bolet

19.09.2018 14:50

Hana Kordová Marvanová je podle internetové encyklopedie česká právnička a politička, v letech 1990 až 1998 a opět 2002 až 2003 poslankyně České národní rady a Poslanecké sněmovny PČR za Občanské fórum, ODS a Unii svobody, v letech 2001 až 2002 předsedkyně US-DEU a v roce 2002 krátce místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR. V roce 2014 několik měsíců působila jako náměstkyně ministryně spravedlnosti ČR Heleny Válkové, kterou pro změnu drželo hnutí ANO. Nyní je Marvanová jednou z hlavních postav slepence TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LESem Martina Bursíka a Demokraty Jana Kasla.

„Pražská TOPka ji nenávidí! Hanka Marvanová tady fakt nemá co dělat, ty lidi její osobou pohrdaj.“ V Praze se začíná dělit moc a některé to bude bolet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hana Marvanová

ParlamentníListy.cz poslední týdny sbírají kamínky do mozaiky, která se jmenuje pražský magistrát. Tato instituce s mnohaletou tradicí totiž nejenže prakticky vládne české metropoli, ale ukrývá se v ní i pomyslný klíč k obrovským penězům. Právě na ty narazila naše redakce v rozhovoru s člověkem, který měl dlouhé roky blízko k TOP 09 a který se hlasitě zamyslel nad osobou právničky Marvanové.

Anketa

Stojíte za předsedou vlády Andrejem Babišem? (Anketa probíhá od 18.9.2018)

92%
8%
hlasovalo: 12412 lidí
„Pražská TOPka ji nenávidí. Tak to je. Nevěří jí, nevěřila jí v minulosti a tak to bude i do budoucna, to mohu říct zcela jednoznačně,“ uvedl náš zdroj. Jeho slova se oficiálně uvnitř TOP 09 ovšem nepodařilo potvrdit. Odpovědi buď nedorazily, nebo byly velmi vyhýbavé. Při pohledu na kandidátní listinu pro komunální volby v Praze je ovšem patrné, že „Hanka Marvanová“ nekandiduje za TOP 09, ale za Gazdíkův STAN. U svého jména má tato rodačka z Rýmařova stručnou charakteristiku „právnička, zakladatelka protikorupčních organizací“.

„A to je ono. Původně měl STAN být součástí ANO, respektive měli spolupracovat, tak se podle nejen mých informací dohadovali Gazdík a Babiš. Posléze chtěla být Marvanová ministryní a opět v tom figuroval šéf hnutí ANO Babiš. A nyní se pod křídlem STAN rozhodla bojovat proti ANO v Praze a měnit pořádky, kterých se sama chtěla účastnit? Je to směšné. Podobně rozporuplná byla i letitá trojice TOPkařek Pekarová – Pecková – Hujová,“ upozornil dále.

V tomto ohledu již něco naznačila březnová tisková konference, na které bylo oznámeno, že „TOP 09 a hnutí STAN spojí síly pro Prahu“. Na jediné dostupné fotografii z této akce na webu TOP09.cz Hana Kordová Marvanová chybí. Nahradila ji tam poslankyně Pekarová Adamová.

Tisková konference, na které Hana Kordová Marvanová chybí

„No jasně, protože ji v TOPce nikdo nechtěl. S těmi všemi přívěsky, které tam jsou, je to až neuvěřitelné. Vždyť Kasl byl lídrem ANO v Praze, než ho zařízla Kleslová, teď jde pod STANem a TOPkou. Marvanová chtěla být pod ANO na resortu spravedlnosti. Pekarová se zná dobře s Fichtnerem z ANO na Praze 8, kde ji Hudeček ‚udělal‘ a taky je teď proti ANO? Nejsem si jistý, že to dobře dopadne, ale to je jen můj soukromý odhad,“ dodal náš zdroj.

Dodejme, že v březnu letošního roku TOPka ústy svého předsedy Pospíšila uvedla, že ve volbách do zastupitelstva hlavního města budou kandidovat společně se STANem.

„Informace o koaliční spolupráci strany zveřejnily symbolicky právě v den narození prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Se sloganem ‚Spojme síly pro Prahu‘ chtějí pokračovat v demokratické tradici, hájit hodnoty svobody a získat podporu dalších nezávislých osobností.“

Podle většiny průzkumů ovšem takovéto spojení vychází a zmíněný slepenec by se mohl dostat do vedení české metropole s poměrně silným počtem mandátů.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…