Exkluzivní pravicová konference. Akce ověnčená těmito adjektivy shromáždila unikátní skladbu hostů, kteří zasedli bok po boku během rozmlouvání o tom, jaké výzvy má před sebou autentická konzervativní pravice v Česku.
Filip Turek, Jiří Čunek, Jan Zahradil, Boris Šťastný a Patrik Nacher. Politici Motoristů, KDU-ČSL, ODS a hnutí ANO, které spojuje konzervativní myšlení a přístup k životu.
Podle Filipa Turka zažívá autentická pravice v naší zemi obrození, byť je pomalé a přichází postupně. „Mnozí politici mě plácají po ramenou a mezi čtyřma očima mi říkají, jak to dělám dobře. Veřejně to ale nepřiznají a jdou s davem,“ popsal svou zkušenost letos zvolený europoslanec za koalici Přísahy a Motoristů sobě. Zdůraznil, že stát může být silný jen tehdy, když je bohatý. „A bohatý stát je pouze, když se chová racionálně a kapitalisticky,“ dodal.
Zvláště se věnoval nálepkování, dehonestacím a lživému osočování v rámci předvolebních kampaní i v médiích. „Je třeba se nad to povznést jako jsem to udělal já v kampani. Všem lžím jsem se vysmál. Politici se tomuto nálepkování postupně začínají bránit,“ vyzdvihl.
Senátor a vsetínský starosta Jiří Čunek hovořil o základním problému současnosti, který vidí ve filosofii. „Přešli jsme od socialismu, drtivá většina občanů byla po revoluci přesvědčena, že bude-li více pracovat, bude mít více peněz a bude se mít lépe. Jak jsme na tom dnes? Většina si to zcela jistě už nemyslí,“ zamýšlel se Čunek nad vnitřním nastavením části mladé generace, která zdaleka nepřistupuje k práci tak, jako generace před ní. „Kristus řekl, kdo nepracuje, ať nejí. Kdo pracovat nemůže, tomu musíme pomoci. Kdo ale nechce pracovat, ať klidně hladoví, je to jeho volba. Místo toho těmto lidem sypeme stále různé dotace a další peníze. Musíme lidem vrátit důstojnost tím, že budou zodpovědní sami za sebe,“ zdůraznil Jiří Čunek.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka