„Stát může být silný, jen když je bohatý.“ O budoucnosti pravice s Turkem, Zahradilem i Čunkem

13.09.2024 15:38 | Reportáž

Prvním krokem nové vlády po volbách v příštím roce musí být zrušení Foltýnova útvaru strategické komunikace. Toto „ministerstvo propagandy“ a s ním i vláda, která ho zřídila a podporuje, je podle Borise Šťastného nebezpečím pro demokracii. Kandidát do Senátu za Motoristy a ANO to řekl na pravicové konferenci na pražské Malé Straně.

„Stát může být silný, jen když je bohatý.“ O budoucnosti pravice s Turkem, Zahradilem i Čunkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Exkluzivní pravicová konference. Akce ověnčená těmito adjektivy shromáždila unikátní skladbu hostů, kteří zasedli bok po boku během rozmlouvání o tom, jaké výzvy má před sebou autentická konzervativní pravice v Česku. 

Filip Turek, Jiří Čunek, Jan Zahradil, Boris Šťastný a Patrik Nacher. Politici Motoristů, KDU-ČSL, ODS a hnutí ANO, které spojuje konzervativní myšlení a přístup k životu.

Podle Filipa Turka zažívá autentická pravice v naší zemi obrození, byť je pomalé a přichází postupně. „Mnozí politici mě plácají po ramenou a mezi čtyřma očima mi říkají, jak to dělám dobře. Veřejně to ale nepřiznají a jdou s davem,“ popsal svou zkušenost letos zvolený europoslanec za koalici Přísahy a Motoristů sobě. Zdůraznil, že stát může být silný jen tehdy, když je bohatý. „A bohatý stát je pouze, když se chová racionálně a kapitalisticky,“ dodal.

Zvláště se věnoval nálepkování, dehonestacím a lživému osočování v rámci předvolebních kampaní i v médiích. „Je třeba se nad to povznést jako jsem to udělal já v kampani. Všem lžím jsem se vysmál. Politici se tomuto nálepkování postupně začínají bránit,“ vyzdvihl.

Senátor a vsetínský starosta Jiří Čunek hovořil o základním problému současnosti, který vidí ve filosofii. „Přešli jsme od socialismu, drtivá většina občanů byla po revoluci přesvědčena, že bude-li více pracovat, bude mít více peněz a bude se mít lépe. Jak jsme na tom dnes? Většina si to zcela jistě už nemyslí,“ zamýšlel se Čunek nad vnitřním nastavením části mladé generace, která zdaleka nepřistupuje k práci tak, jako generace před ní. „Kristus řekl, kdo nepracuje, ať nejí. Kdo pracovat nemůže, tomu musíme pomoci. Kdo ale nechce pracovat, ať klidně hladoví, je to jeho volba. Místo toho těmto lidem sypeme stále různé dotace a další peníze. Musíme lidem vrátit důstojnost tím, že budou zodpovědní sami za sebe,“ zdůraznil Jiří Čunek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Empatie,

Obecně by měly být schopnosti empatie mimořádně rozvinuté u všech profesí, kde dochází k výrazné interakci s jinými lidmi. Můj názor je, že u politika obzvlášť. Co vy na to ? Jinak, ač "stará" bába Vám Pirátům fandím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevím, ale od roku 1989 , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAjkaBajka , 13.09.2024 20:11:06
nás hlavně ta slavná pravice dovedla do zádele, slušně řečeno. Korupce jen kvetla, kmotry a lobisty se to jen hemžílo, vlády si finančně pomáhaly prodejem všeho majetku v ČR a peníze z prodeje českého státu jsou kde? Už jim nevěřím ani slovo o prosperitě a bohatství ČR. To nám v dobré paměti sliboval i Klaus, abychom si utáhli na chvíli opasky a pak, že se budeme mít jako na Západě. Hoňo, velké hoňo. Takže já po zkušenostech budu s naší rodinou volit STAČILO! ANO zřejmě volby vyhraje, ale někdo jim musí šlapat na paty. Podpora od STAČILO bude, ale za sociálně přijatelnou politiku.

|  8 |  0

Další články z rubriky

„Ať jdou pryč. Hned.“ Ivan Hoffman bez milosti

14:30 „Ať jdou pryč. Hned.“ Ivan Hoffman bez milosti

POHLED IVANA HOFFMANA Volby v Rakousku, kde vyhráli Svobodní? „Bylo by skvělé, kdyby se zkorumpované…