„Tady se řídí zdravým rozumem.“ Hlava na hlavě, ani jeden respirátor. Tohle FOTO až uvidí Vojtěch...

11.07.2021 8:31

Strana svobodných občanů na sociální síti poukázala prostřednictvím slov zpěváka, skladatele a hlasitého kritika boje vlády s covidem-19 Daniela Landy na nesmyslná vládní protiepidemická opatření. A sama se ptá: „Ty nesmysly tu ignorují úplně všichni, tak pro koho se ta opatření vlastně dělají?“

„Tady se řídí zdravým rozumem.“ Hlava na hlavě, ani jeden respirátor. Tohle FOTO až uvidí Vojtěch...
Foto: FB: Svobodní
Popisek: Plný sál. Tady si z protiepidemických nařízení vlády nic nedělají

Landa dlouhodobě vystupuje proti vládním protiepidemickým opatřením, především i proto, že v uplynulém roce dala na několik měsíců stopku nejen kulturnímu životu v Česku. Několikrát v kontextu toho varoval před nastupující „diktaturou“. „Nejde tiše stát a nechat se fackovat,“ říká zpěvák, který na protest proti vládní i opoziční politice odmítá letos koncertovat.

Celou řadu nařízení, která vyhlásila vláda, považuje Landa za zcela nesmyslnou. Nerozumí například tomu, že když jedinec prokáže svou bezinfekčnost negativním testem, stále musí dodržovat určitá pravidla a omezení.

„Otestuješ se, občane. No, dobře. Otestovanej občane, budeš mít respirátory. A otestovanej s respirátorem občane, budeš držet rozestupy!“ citují Svobodní Landova slova na svých facebookových stránkách. V diskusi pod příspěvkem někteří Landu označují jako jednoho z mála umělců, kterého je možné považovat za opravdového vlastence. Jiní by se naopak šíření jeho názorů zdrželi.

K vyjádření Landy pak Svobodní přidávají ještě svou poznámku: „No, akorát že vůbec – říká se tomu život. Zdravým rozumem se tu řídí (= a nesmysly ignorují) úplně všichni, ať volejí kohokoliv. Tak pro koho se ta opatření vlastně dělají?“ kladou řečnickou otázku.

Stejně tak Daniel Landa ostře kritizuje politiku plošného očkování obyvatelstva proti koronaviru. K očkovací strategii má velké výhrady, vláda se prý nesnaží hledat cestu k normálu a nesměřuje vakcíny k rizikovým skupinám, které zahlcovaly české nemocnice. Dobrovolnost očkování podle něj v podstatě neexistuje, jelikož s výjimkou nekonečných testů bez něj nebude možné prakticky nikam chodit.

Svobodní v koalici s hnutím Trikolóra a Soukromníky budou na podzim kandidovat do Poslanecké sněmovny. Že mají s Danielem Landou v otázce řešení epidemie do jisté míry společný směr, prozrazuje i hlavní heslo jejich kampaně – „Máte právo žít“.

Právě toto právo bylo podle lídrů seskupení v posledních měsících značně omezeno, a to nejen ze zdravotních důvodů. Kritizují kšefty přikryté pandemií a nouzovým stavem, stejně jako pokusy Evropské unie odebrat pod heslem boje s nákazou další části naší svrchovanosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

7:17 Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Danie…