„To je vrchol!“ Babiš trhal moderátorku ČT, ta ho nenechala mluvit. Rakušan ho seřval, Fiala vybuchl

02.10.2020 0:31 | Zprávy
autor: nab

Lídři 9 stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně diskutovali v předvolební superdebatě na ČT24 o vztahu celostátní a krajské politiky. O názorové střety nebyla nouze. Především, když došlo na čtvrteční vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly o zvažovaném opatření, dle kterého by se návštěvníci restaurací v nich zapisovali. Premiér Babiš nařkl moderátorku, že debatu „manipuluje a dělá z ní bramboračku“. Načež o chvíli později sám dostal od předsedy KDU-ČSL pytel brambor, za to, jak „jeho“ hejtman v Olomouckém kraji ničí půdu.

„To je vrchol!“ Babiš trhal moderátorku ČT, ta ho nenechala mluvit. Rakušan ho seřval, Fiala vybuchl
Foto: Screen ČT24
Popisek: Daniela Písařovicová moderuje debatu předsedů stran před krajskými volbami

Úvodem diskuse předseda ODS Petr Fiala sdělil, kde je pro něj hranice pro zavedení plošných opatření. „Hranice může nastat při dynamickém nárůstu onemocnění. Nevidím důvody postupovat plošně. Nesmí tu být chaos,“ doplnil s kritikou směrem k vládě, která situaci řídí stylem brzda-plyn.

Ministr vnitra Jan Hamáček upřesnil, kdo je hlavní autorita v boji s koronavirem. „Z hlediska zákona je zodpovědná vláda v čele s premiérem,“ řekl jednoznačně.

„Lidé si dělají legraci, že vláda dělá každý den něco jiného!“ namítl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle nějž by vláda měla předkládat jasná data, kde šíření nemoci probíhá, a jasné důvody, proč a co bude zavírat.

Moderátorka se tázala Markéty Pekarové Adamové, zda nepodlehla příliš brzy dojmu, že koronavirová epidemie je za námi. „Je mi jasné, že tu jde o tu veřejnou akci na Karlově mostě. Pro mnohé je to jen zástěrka, že vláda zaspala léto a promarnila čas, nepřipravila se dostatečně na podzim,“ prohlásila předsedkyně TOP 09.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…