„Třikrát denně si přeju něčí smrt. Ne, ne, neřeknu čí.“ Další držitelka Českého lva má strach z Ruska a Číny a diktatury v ČR. Umělci prý kolaborují!

03.04.2018 8:40

Herečka Petra Špalková se v pořadu Výzva na serveru Seznam Zprávy vyjádřila velmi nekompromisně k současné politické situaci. Držitelka Českého lva za vedlejší roli ve filmu Bába z ledu mimo jiné uvedla, že politické elity ničí morálku.

„Třikrát denně si přeju něčí smrt. Ne, ne, neřeknu čí.“ Další držitelka Českého lva má strach z Ruska a Číny a diktatury v ČR. Umělci prý kolaborují!
Foto: Divadlo Verze
Popisek: Herečka Petra Špalková

Špalková byla také jednou z těch, kdo podepsali výzvu Pět vět na podporu veřejnoprávních médií. Trápí ji totiž stav české společnosti. A to například proto, že vidí herce, kteří spolupracují za peníze. „Hudebníci za krásný kulatý milionek zazpívají tam, kde je potřeba,“ uvedla s tím, že sleduje ty, kteří v jejích očích kolaborují. „A připadám si jako v Harry Potterovi. Vidím, kdo je zmijozel,“ dodala.

Anketa

Doporučujete KSČM ,,podepřít" vládu ANO a ČSSD?

24%
76%
hlasovalo: 6200 lidí

„Mám obavy z toho, že se přikloníme k Rusku a Číně a k Východu a že tady začne nějaká diktatura. Strašně si to nepřeju, protože se mi nechce emigrovat. Ale v tom případě bych to musela zvážit,“ podotkla Špalková. „Mám z toho fakt strach. Přijde mi to jako apokalyptický tanec nad našimi hlavami. Všichni trochu uvědomělejší lidé to vidí, co se děje,“ dodala.

„To, co se odehrává teď ve vrcholné politice, je jako z nějakého sarkastického snu. Nechci si přát něčí smrt, ale proč mě to třikrát denně napadne? Člověk se stydí za ty myšlenky. To, co se předvádí na politické scéně, je pro mě za hranicí mého chápání, mého vychování, mého morálního smýšlení,“ řekla Špalková, ale nechtěla specifikovat, čí smrt si přeje. 

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou, zloba, závist, zášť, ty, ať pominou,“ dodala pak Špalková. Podle jejích slov pomůže jakákoliv aktivita. „Nevím, co vše může pomoct,“ dodala. „Tento stát spěje k tomu, že se snaží demoralizovat základní principy etiky, slušného vychování, demokracie,“ zmínila také Špalková.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…