„Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka

07.03.2021 7:52

Moderátor DVTV.cz Michael Rozsypal přivítal ve speciálním vysílání dlouholetou moderátorku České televize Danielu Písařovicovou, která se od května stane jeho kolegyní v DVTV. Došlo na vzpomínky ze zákulisí ČT.

„Ty kr*vo, v*le.“ Živák v ČT. Písařovicovou rozbil Tonda Panenka
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Moderátorka Písařovicová

„Sleduji vás prakticky od vašich začátků a musím říct, že se mi moc líbí, jaké rozhovory děláte a hlavně, jak je děláte. Tak doufám, že vám to nepokazím,“ podotkla Písařovicová ke svému příchodu do DVTV.cz.

V pořadu DVTV Forum pak byla naprosto upřímná, když po otázce Michaela Rozsypala, zda se jí už stýská po vysílání – v ČT skončila v prosinci 2020 – odpověděla „ne“. „Zatím ne. Připravuji se na to psychicky spíš. Je fascinující, že se to opravdu děje, že takovou změnou procházím. A upřímně se moc těším, ale ještě mi to moc nechybí, že bych si říkala: Jé, už bych si zamoderovala a už bych chtěla vyzpovídat nějakého hosta. Myslím si, že jsem opravdu tu pauzu potřebovala,“ uvedla. Podle svých slov je spokojená, že může třídit skříně a může si dělat pořádek v bytě. „Občas si chodím zaběhat,“ dodala. 

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20005 lidí
Svůj krok konzultovala s rodiči. „Řekli mi, že nevědí, zda je toto meritum mého problému, že si myslí, že celkově potřebuji v životě změnu, která souvisí i s mým osobním životem, aniž bych chtěla zacházet do detailů. Že neví, jestli to ten můj problém, kdy necítím radost v životě, jestli to vyřeší, to byla odpověď mého táty,“ poznamenala Písařovicová, která se ke změně odhodlala i proto, že byla unavená.

Písařovicová pak v rozhovoru přiznala, že měla i jinou pracovní nabídku než DV“ – z jiné komerční zpravodajské televize. Ona však měla jasno – buď Česká televize, nebo DVTV. Přiznala také to, že ji velmi baví politické rozhovory. 

Řeč přišla i na začátky Písařovicové, která se sama sobě smála, když se viděla ve svém jednom z prvních vysílání. „Je vidět, že ta slečna nemá vůbec žádné sebevědomí,“ směje se. „Já tedy s tím sebevědomím bojuju dlouhodobě, ale tady je to úplně taková opatrná holka, která vlastně neví úplně, jestli to chce říct, nebo nechce říct,“ popsala Písařovicová, jak se dříve třeba bála argumentovat. 

A jaký moment v České televizi Písařovicová zažila a vyvedl ji z míry? „Obvykle jsou to takové věci, že někdo přeběhne přes kameru, to znamená, že se začnete smát v tu chvíil, že vás to vyvede takovým tím hezkým způsobem a diváci u televizí se samozřejmě pobaví... Udělal to například můj kolega ve studiu Událostí, komentářů, aby zhodnotil nějakou situaci, a režisér mu řekl, aby odešel, že budu uvádět další reportáž,“ vypráví, jak ji to odbouralo, protože to odbouralo i kolegyni Witowskou.  

DVTV jí pak připomnělo ještě jeden okamžik – a to rozhovor s fotbalistou Antonínem Panenkou, kdy ten v živém vysílání po uvítání Písařovicové (rozhovor probíhal po telefonu) pronesl: „Ty krávo, vole.“ Písařovicová jen vytřeštila oči a následně rozhovor vypadl. 

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21705 lidí
„S odstupem času se mi to docela líbí. Kladli mu totiž na srdce, že půjde v určitý čas do vysílání. A ta jeho reakce byla na to, že on vlastně mě vůbec neslyší a že pokazil vysílání ČT24. Velice autentický, vtipný, legrační. Myslím si, že to diváky taky pobavilo,“ uvedla Písařovicová, která v danou chvíli přemýšlela, jak se k celé věci postavit. „Raději jsem neřekla nic, vyvalila jsem oči a řekla jsem, že se vlastně s panem Panenkou neslyšíme. Je to nejlepší nerozmazávat,“ dodala.

Nejtěžší bylo, dle jejích slov, vést rozhovor s premiérem Andrejem Babišem (ANO). „Je hodně nepředvídatelný, vlastně neodpovídá na to, na co se ho ptáte, obvykle, a vede si tu svoji a má pocit, že se mu každý snaží ublížit v tom, na co se ho ptá a jakým způsobem ten rozhovor vede. Což vlastně mi při té superdebatě řekl i přímo při tom vysílání, že jsem tendenční, že na něj útočím,“ dodala. Podle jejích slov to není úspěšná taktika. „Lidé to zkouší, samozřejmě, musí to zkusit, většina jich to zkouší, ale na druhou stranu si nejsem úplně jistá, jestli když budou tato slova opakovat, jestli docílí toho, že se jich moderátor, novinář na tyhle věci ptát nebude,“ dodala.

Největším parťákem v České televizi pak pro Písařovicovou byl moderátor Jakub Železný. „Byli jsme hrozně dlouho ve dvojici, když se potom od roku 2018 stanovily pevné dvojice, tak to byl opravdu Jakub Železný, se kterým jsem se potkávala ve studiu nejčastěji. Zároveň jsme spolu i často moderovali předvolební debaty, že jsme to měli rozděleno půl na půl. A troufám si tvrdit, že to není jenom kolega, ale můj kamarád,“ poznamenala.

Politické tlaky zažila jednou. „Jednou mi volal politik, že nechce, abych se ho ptala na nějaké otázky, tak jsem mu řekla, že může odmítnout účast ve studiu, ale že je to vždycky moderátor, po dohodě s editorem, samozřejmě, který si určuje to, na co se budeme ptát,“ sdělila Písařovicová s tím, že host si to pak rozmyslel a řekl, že na ně odpoví, ať se zeptá.

Řeč přišla i na loňskou superdebatu, kterou Písařovicová moderovala, a v níž mimo jiné premiér Andrej Babiš neuměl odpovědět na otázku houslistky Tydlitátové, jak si má uspořádat život, když je pandemie koronaviru a nejrůznější opatření. „Na housle nehraju, to se omlouvám,“ uvedl tenkrát premiér. 

Na co Písařovicová během té chvíle pomyslela? „Tam musíte strašně vážit, kdy vstoupit do řeči. Já jsem se bála toho, že musíte být vlastně důrazný, musíte chtít, aby odpověděl pan premiér v tuhle chvíli na vaši otázku, ale zase v momentě, kdy já bych mu skákala do řeči po každém jeho slovu, protože jsem věděla, že se k tomu neblíží ani zdaleka, že by mi odpověděl na moji otázku, tak jsem si říkala, aby z toho nebyla pavlač. Že jeden se vzájemně s druhým překřikuje. A stejně se divák z toho nedozví vůbec nic. Takže jsem ho potom záměrně nechala se vypovídat,“ sdělila, že v hlavě jí skutečně celou dobu běželo to, kdy zasáhnout. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

8:04 Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

Před kamerami na CNN Prima News proti sobě usedli dva hudebníci – Michael Kocáb a František Ringo Če…