„Znásilňují, ubližují.“ Jakub Vágner: Nadávali mu, teď přišel obrat

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
03.01.2024 11:54 | Zprávy

Menšiny na západoevropských ulicích znásilňují a ubližují. Chci bezpečnou Českou republiku. Tak se v minulých dnech vyjádřil Jakub Vágner, rekordman v lovu sladkovodních ryb, popularizátor rybářství pod značkou National Geographic, ale také hvězda desátého ročníku StarDance vysílaného Českou televizí. A hned mu nadávali za to, že zbytečně straší a jistě svým vyjádřením něco sleduje. Teď přišel obrat v podobě jiného názoru: Vágner je prý borec a je třeba před ním smeknout.

„Znásilňují, ubližují.“ Jakub Vágner: Nadávali mu, teď přišel obrat
Foto: facebook Jakuba Vágnera
Popisek: Vágner

„Je velmi důležité stát si za svým názorem a nebát se mluvit i v dobách, kdy je svoboda slova velmi ohrožena. Protože tak se posouváme nejenom jako jedinci, ale i jako celý národ. To jsem vždy miloval na té naší malé, ale nádherné zemi. Má v sobě tolik krásy. Žije zde úžasné množství výjimečně nadaných lidí. I když jsme byli historií mnohokrát těžce zkoušeni, náš národ vždy vstal, oklepal se z tvrdých ran a zrodil se silnější,“ vyznal se Vágner z lásky ke svému národu a pokračoval: „Procestoval jsem svět a viděl věci dobré i zlé. Často i věci, kdy jsem si znovu a znovu opakoval, jak jsem šťastný, v jak malebné a bezpečné zemi to vlastně žiju. Stejně tak jsem ale díky svému dědečkovi věděl, že to náš národ nedostal zadarmo. Bylo to vykoupeno potem, dřinou, krví a životy mnoha odvážných lidí, kteří nám předali takto překrásnou a klidnou zemi. Byl a je to ten největší dar, který jsme od našich předků dostali. Čím více jsem cestoval, tím jasnější mi bylo, že Česká republika je skutečným rájem na zemi,“ napsal Vágner.

A došlo i na kritiku věcí veřejných. „Na svých cestách vidím jen pomalý, ale zcela zřetelný kolaps naší ‚vyspělé‘ západní civilizace. Bohužel, nikoli jen na cestách v dalekých krajích, ale na cestách po Evropě. Pomalu, ale jistě si necháváme krást naši identitu, naši kulturu, naši historii, naše tradice, a necháváme extremistické menšiny a lidi bez respektu k lidskému životu rozhodovat o většinové populaci. Našich osudech, našich rodinách, naší budoucnosti. Nechápu ale proč. Proč musíme tolerovat něco, co bude zcela jistě ohrožovat budoucnost našeho národa? Je to plivnutí do tváře našim předkům,“ pozastavil se ve svém novoročním zamyšlení Vágner nad politikou Evropy a České republiky v ní.

Jak z toho ven? Podle Vágnera je cílem se s tím smířit a mlčet. To se mu ale nelíbí. „Rozumím, asi máme mlčet. Má nám být jedno, že se dnes na území Evropy běžně znásilňují mladé ženy, je ubližováno dětem na ulicích a kdokoli se ozve, je ihned nazván rasistou a xenofobem. Je to pak měřítko normálnosti? Chceme mít opravdu násilí v těchto podobách jako běžný kolorit našich životů? Chceme, aby podobné činy byly oslavovány, brány jako možné příklady a přenášeny i do naší kultury a dějin? Já bych si totiž moc přál, aby Česká republika byla neustále tak krásnou, klidnou a bezpečnou zemí, kterou nám může ještě stále závidět celý svět… to přeji nám a hlavně našim dětem. A tak tedy šťastný nový rok a hlavně ve zdraví, prosím. Váš Jakub,“ zakončil Jakub Vágner.

A spustil tím velkou vlnu reakcí. Jak pochvalných, tak i nenávistných.

„Vypadá to, že Jakub Vágner chytil poprvé v životě velrybu,“ vyjádřil se uživatel X pod názvem Prasmen Dunka, u sdílení printscreanu, na kterém se k Vágnerovu zamyšlení pochvalně vyjadřuje senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

 

 

Na slova Jakuba Vágnera reagoval i známý „bijec za liberální svobodu“ Jiří Hrebenár: „Jakub Vágner – známý to rybář z mnoha dokumentů, ve svém novoročním příspěvku ukázal, že je trapným xenofobem ochotným bez problémů zaútočit na menšiny. Ten Vágnerův příspěvek se líbil českým neofašistům – tzv. národovcům, kteří jej rádi sdílejí a proruští pomocníčci jsou taktéž nadšeni Vágnerovým nenávistným a předsudečným tónem vůči menšinám i západní Evropě… ach, ty flastenecké výkřiky známých televizních ksichtíků… kdyby radši ty vipky mlčely… Jakub Vágner těžce zklamal… jestlipak ho s kandidátkou osloví fašistická SPD, nebo Babišovo ANO pokoušející se o přebrání voličů fašistické SPD…“ dumá nad možnou politickou kariérou nejznámějšího českého rybáře Hrebenár.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

JE TO KRÁSNÝ ČLÁNEK, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMildafilda , 03.01.2024 15:08:30
od mladého inteligentního člověka. Přečíst si takový článek, je oáza na duši, v této hnusné době.

|  28 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…