„Zničí Spojené státy.“ Historik Snyder naříká nad tím, co prý Trump chystá

17.11.2024 10:25 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Historik, profesor na Yale University v USA Timothy Snyder, jenž se dlouhodobě věnuje dějinám střední a východní Evropy, bije na poplach. Nově zvolený prezident USA Donald Trump má podle historika plán. Plán, který ze Snyderova pohledu může vést ke konci Spojených států, jak je známe dnes, a že může vést mj. k tomu, že s Trumpem v čele miliony Američanů zemřou.

„Zničí Spojené státy.“ Historik Snyder naříká nad tím, co prý Trump chystá
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Timothy Snyder

Republikánský zvolený prezident Donald Trump oznamuje nová a nová jména do své příští vlády a podle historika Timothy Snydera to může vypadat jako vláda starce, který se chce pomstít kdekomu, ale to že je jen první dojem.

Snyder nepochybuje, že Trump má propracované plány, a to i ve vztahu k Rusku, protože je zřejmé, že Putin, Trump a Trumpův stoupenec v boji za efektivnější stát Elon Musk, jsou v kontaktu již delší dobu a Snyder se domnívá, že něco chystají. A ti, kteří s Trumpem nesouhlasí, by podle Snydera měli všechno pečlivě sledovat a nesmí se nechat zaskočit.

Podle Snydera existuje pět oblastí, které jsou z historického hlediska pro fungování státu klíčové a pokud se začnou měnit, může se změnit charakter státu. Snyder sem počítá zdraví občanů, právní stát, státní správu, obranu a tajné služby. A pokud se tyto oblasti zásadně promění, Snyder varuje, že „skončí Spojené státy, jak je známe dnes“.

Snyder konstatoval, že politici ve 20. století usilovali o to, aby lidé mohli žít delší a kvalitnější životy, které bylo možné žít i díky vakcinacím proti mnoha nemocem. A tady je podle Snydera problém s tím, že příštím ministrem zdravotnictví má být Robert Kennedy ml., který se k očkování staví kriticky. „Kdyby byly jeho [Kennedyho] nápady realizovány, miliony z nás by zemřely,“ vyslovil věštbu historik Snyder.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak jsi se pěkně vyžvanil, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 17.11.2024 10:34:31
a teď zase zalez do svého teplého místečka kde můžeš bádat jak se co dělá zatím co to ti druzí postaví.! Takhle "chytrých" profesůrků máme plnou vládu i parlament a podle toho to vypadá. Považuji za zásadní neuznávat humanitní obory jako vzdělání v jakémkoliv veřejném sektoru !

|  8 |  0

Další články z rubriky

„Chcípněte.“ Výhrůžky smrtí Vachatové. Tak daleko došel hon chvilkařů

17:41 „Chcípněte.“ Výhrůžky smrtí Vachatové. Tak daleko došel hon chvilkařů

Poradkyně premiéra pro svobodu slova Natálie Vachatová čelí v posledních dnech silnému mediálnímu i …