A není to divné? O Notre-Dame překvapil významný muž

18.04.2019 13:22

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov na svém facebooku zveřejnil příspěvek, v němž spekuluje nad vyšetřováním a příčinami požáru katedrály Notre-Dame. „Že se tak rychle našla miliarda eur na rekonstrukci, může být znak obrovské solidarity, ale také prostá úvaha mocných, co by se stalo, kdyby se emoce obrátily špatným směrem,“ píše Petrov.

A není to divné? O Notre-Dame překvapil významný muž
Foto: Repro Facebook
Popisek: Požár francouzské katedrály Nortre Dame
reklama

„Okolnosti požáru zjišťuje 60 vyšetřovatelů. Než ale začali, bylo už řečeno, že příčinou požáru byla nejspíš nedbalost nebo technická závada. Dříve se říkalo, že se vyšetřují příčiny, nyní je vhodnější zjišťovat okolnosti. Najít příčiny bez ohledu na následky nejsou všechny zjištěné okolnosti. Příčiny spolu s uvědoměním si následků nám mohou otevřít jiné perspektivy, jak celou věc vnímat,“ spekuluje Petrov a zamýšlí se nad požárem katedrály Notre-Dame a předjímáním příčin tohoto požáru.  

Anketa

Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame?

hlasovalo: 13019 lidí

A v té souvislosti dodává: „Že se tak rychle našla miliarda eur na rekonstrukci, může být znak obrovské solidarity, ale také prostá úvaha mocných, co by se stalo, kdyby se emoce obrátily špatným směrem. Firma, která ty opravy prováděla, zatím důsledně trvá na tom, že ona požár nezapříčinila. Řekl bych, že své stanovisko přehodnotí... Ale nic, budeme vědět, až těch šedesát vyšetřovatelů skončí svoji práci. Ono to hned tak nebude, přijdou nové události, emoce se ztiší, zvykneme si... změní se okolnosti...“

Vadim Petrov v současné době působí jako místopředseda ve sdružení Mezinárodní asociace bezpečnostního managementu (ASIS International), která se zaměřuje na práci v rozvoji bezpečnosti. Petrov se v tomto roce stal novým členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Na návrh hnutí ANO ho do funkce v tajné volbě zvolila Poslanecká sněmovna, kdy ho podpořilo 93 poslanců. Vadim Petrov je též pedagog, manažer a konzultant, který spoluzakládal sdružení PR Klub, původní profesí je hudebník. Před rokem 1989 pracoval jako hudební režisér a dramaturg v televizi, poté ve státní správě a vrcholném managementu.

„Především by Rada měla víc vysvětlovat veřejnosti, co dělá. Komentovat aktuální kauzy, problematiku fake news, technologický rozvoj a odborná témata i z hlediska EU, jejichž konferencí se účastní. Iniciovat jednání, semináře, kulaté stoly a workshopy za účasti mediálních odborníků, zástupců technologického rozvoje, médií veřejné služby a podnikatelů, státní správou a s Parlamentem,“ přiblížil svou představu RRTV v rozhovoru pro server Info.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok. Akce pod falešnou vlajkou? Jako razie u Nečase, když šlo o Temelín... Už se rozjíždějí otázky a spekulace

7:38 Šok. Akce pod falešnou vlajkou? Jako razie u Nečase, když šlo o Temelín... Už se rozjíždějí otázky a spekulace

Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu večer oznámil, že existuje důvodné podezření o zapojení důstojní…