Ahmed a nůž. Třikrát se bodla do srdce. „Sebevražda“ české mladé blondýny budí obrovský rozruch

14.09.2016 7:15

Již podruhé uzavřela policie úmrtí Anety R., která se měla vlastnoručně pořezat, třikrát bodnout do srdce a jednou do plíce, jako sebevraždu. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Ahmed a nůž. Třikrát se bodla do srdce. „Sebevražda“ české mladé blondýny budí obrovský rozruch
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Ani zásah vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové nic nezměnil na policejních závěrech v případu Anety R., od jejíž podivné smrti příští týden uplynou dva roky. I po dalších osmi měsících vyšetřování kriminalisté trvají na tom, že dívka spáchala sebevraždu, když se třikrát bodla do srdce a jednou do plíce.

Případ byl původně rychle vyšetřen a uzavřen jako sebevražda. Poté, co o kauze Aktuálně.cz detailně psalo, jej na začátku tohoto roku kvůli chybám znovu otevřela vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Anketa

Myslíte, že se Hillary Clintonová stane prezidentkou USA?

7%
93%
hlasovalo: 6382 lidí

Celý text je ZDE

Nyní ale pražská kriminálka po osmi měsících nového vyšetřování případ znovu odložila s tím, že se Aneta R. zabila sama. „Úmrtí bylo řádně prošetřeno a nebyly zjištěny konkrétní skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění,“ napsal v usnesení, které má redakce k dispozici, vrchní komisař Petr Vácha. Anetina matka je přitom přesvědčena, že smrt její dcery stále nebyla dostatečně vysvětlena.

Aneta R. zemřela předloni v září v bytě v Letňanech poté, co byla celý večer se svými dvěma přáteli a dalšími známými v pražském baru. Policie případ uzavřela s tím, že u třiadvacetileté dívky propukla toxická psychóza, kterou si způsobila kombinací alkoholu a kokainu. Podle závěrů policejního vyšetřování si dívka zasadila třináct bodných a řezných ran kuchyňským nožem, které mimo jiné zasáhly plíci a třikrát srdce.

„Údajná přítomnost další osoby v bytě se nijak nepotvrdila, a nic tedy nenasvědčuje ani na případného neznámého pachatele,“ říká komisař Vácha.

Ahmad H. I. a jeho přítelkyně Kateřina jsou jediní svědci, kteří byli v posledních chvílích v Anetině blízkosti. A podle vyšetřovatelů vše proběhlo tak, jak dvojice u výslechů vypověděla. „Ahmad nevěděl, co má dělat, aby jí nůž vytrhl, nicméně sáhnul po něm pravou rukou, Aneta jej tím nožem řízla nebo bodla, neví, ačkoli to bolelo, pořád se snažil jí nůž vzít, nicméně měla velkou sílu,“ píše komisař.

A dodává, že oba šli dobrovolně na detektor lži. Polygraf sice naznačil atypické reakce, které zpochybňují pravdivost některých odpovědí, to však podle vyšetřovatelů ještě nemusí být směrodatné. Dana Štěpánková z Kriminalistického ústavu, která vyšetření na detektoru prováděla, upozornila, že dotazovaný sice může něco tajit, ale také si prostě mohl otázku vybavit v jiných souvislostech.

Matka Anety R. podá proti rozhodnutí stížnost, protože je stále přesvědčena, že její dcera zemřela za jiných okolností, než jak tvrdí policie. Upozorňuje také na to, že se při pitvě ztratilo dceřino srdce: kde skončilo, dodnes neví ani policie, ani doktoři, kteří mladou ženu jako první pitvali.

Na tento článek reagoval na svém facebookovém profilu protiislámský aktivista Artur Fišer těmito slovy: „Tak se třikrát bodla do srdce, vytřela po sobě krev, ztratila si srdce na patologii a spokojeně umřela... Jo a Ahmed jí nedokázal nůž vzít, protože byla moc silná... Večírky u drogového Ahmeda asi stojí za to.“

Advokátka Klára Samková Fišerův příspěvek sdílela a připsala k němu: „Pro všechny, kteří říkají, že tady nejsou: ne, nejsou – jen se tady nějak začíná rozmáhat tolerování vražd... Což nemá nic s ničím společného.“

Celý text příspěvku Artura Fišera na jeho facebookovém profilu:

Ahmed může mít jiné chápání pravdy a lži pravila psycholožka...

Detektor není považován za přímý důkaz a podle doktorky slouží pouze jako vodítko v průběhu vyšetřování. "Ahmad H. I. je navíc cizinec jiné národnosti dlouhodobě žijící v ČR (…) cizinci mohou mít jednak odlišný hodnotový systém, a jednak mohou mít odlišné chápání pravdy a lži. Takže závěry u této osoby je nutné chápat jako orientační," stojí v usnesení.

Tak se třikrát bodla do srdce, vytrela po sobě krev, ztratila si srdce na patologii a spokojeně umřela... Jo a Ahmed jí nedokazal nůž vzít, protože byla moc silná...večírky u drogového Ahmeda asi stojí za to.

Celý text příspěvku Kláry Samkové na jejím facebookovém profilu:

Pro všechny, kteří říkají, že tady nejsou: ne, nejsou - jen se tady nějak začilná rozmáhat tolerování vražd.... Což nemá nic s ničím společného../

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

20:25 Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

Dnes by se dožil 86 let Václav Havel. Jak v kontextu dnešní situace chápat jeho odkaz? zeptaly se PL…