Arogance Západu. Ta prý stojí za zrodem nebezpečného Putina

14. 10. 2016 16:38

Dnešního nebezpečného Putina vytvořila arogance Západu, uvádí deník The Times. „Putinova posedlost obnovit pro Rusko status supervelmoci je důsledkem selhání Západu, který nebyl schopen vyřešit problémy vzniklé rozpadem Sovětského svazu,“ píše v deníku The Times Michael Burleigh.

Arogance Západu. Ta prý stojí za zrodem nebezpečného Putina
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin
reklama

Na jeho slova upozorňují Britské listy. Podle jeho slov jsme namísto toho, abychom neuváženě odmítli Putina jako nereformovaného tyrana, si měli uvědomit, že jsme ho v mnoha ohledech vytvořili sami.

Původní text ZDE.

Putin se v současné době dostal do křížku s USA, kdy podle amerických vyšetřovatelů se hackeři napojení na ruskou vládu dopouštějí krádeží citlivých dat a mailových souborů. Podle Putina je otázkou, zda záleží na tom, kdo se útoků skutečně dopouští. Důležitá jsou prý odhalená fakta, tvrdí. Obětí krádeží se přitom staly servery Demokratické strany a e-mailové účty jejích čelných představitelů. 

„Jsme znepokojeni zhoršením rusko-amerických vztahů, ale není to naše volba, nikdy jsme se o to nesnažili. Chceme naopak mít s tak velkou zemí, která je přední světovou ekonomikou, přátelské vztahy,“ prohlásil Putin s tím, že pro zlepšení vztahů je třeba chovat se partnersky a vzájemně ctít zájmy.

Do sporu se však Putin dostal i s Francií, a to kvůli syrskému konfliktu. Rusko v minulých dnech zablokovalo mimo jiné francouzský návrh rezoluce k zastavení bombardování a nastolení příměří u Aleppa. Z Paříže pak pro změnu zaznívají obvinění, že ruské a syrské letectvo se tam dopouští válečných zločinů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …