Až budete stát nad hrobem svého dítěte… Generál, který přišel o syna, posílá vzkaz všem, kteří vítají „hosty“ ze středověku

29.12.2016 14:12

Generálmajor Hynek Blaško se v reakci na teroristický útok v Berlíně vrátil velmi emotivně ke smrti svého syna, jenž zemřel rukou pedofila. Všichni, kteří pachatele takových útoků omlouvají, by si podle něj měli alespoň představit, jak nosí svíčku na hrob vlastního dítěte a co by cítili k člověku, který je o něj připravil.

Až budete stát nad hrobem svého dítěte… Generál, který přišel o syna, posílá vzkaz všem, kteří vítají „hosty“ ze středověku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

„Za posledních pár dnů od atentátu v Berlíně jsem byl stejně jako ostatní občané masírován různými politiky, Jandy a jemu podobnými existencemi, jak si musím zvykat na skutečnost, že terorismus se stává součástí mého života a nezbývá mi než se s tím smířit. To je tak šílené, až z toho mrazí,“ píše úvodem Blaško. Ohledně vyžadování smíření a tolerance má totiž vlastní děsivou zkušenost. Jeho syn zemřel rukou pedofilního vraha a i on prý poté musel poslouchat, jaký byl pachatel chudák a že za to vlastně nemohl.

„Stojím nad rakví a nenávidím tento svět, který se nedokáže vypořádat s takovým lidským odpadem, jako je jeho vrah. Nikdo za nic nemůže, nikdo se ničeho nedopustil, nic neporušil, ale já mám mrtvého syna,“ vzpomíná Blaško. Jak dodává, hlava mu nebere, jak by mohl chápat to, že jeho syn je mrtvý, že neměl možnost jej vidět a rozloučit se s ním.

„Stojím nad rakví a zuřím, v duchu si představuji, co bych s vrahem provedl, kdyby mi padl do ruky. Divili byste se, jaké zvrácené myšlenky vám přijdou na mysl. V souvislosti s tímto případem se politici bili v prsa, jak se upraví zákony atd.,“ vzpomínal Blaško pohnutě. Podobné je to prý i nyní, když politici ujišťují, co všechno udělají, aby slušné lidi ochránili. 

Původní text ZDE

A někteří ty, kteří tyto zrůdnosti páchají, dokonce ještě omlouvají, nebo dokonce hlásají, že je to jejich přirozené chování a máme si na něj zvykat. „Vy všichni, co vítáte ty ‚hosty‘, kteří se jako hosté nechovají a nebudou chovat, bojte se chvíle, kdy třeba i vy budete stát nad rakví milované osoby,“ varuje generálmajor Blaško. Domnívá se, že v takové situaci se dnešní vítači budou za své chování stydět. V horším případě obviňovat všechny kolem sebe, aniž by připustili svůj díl viny. 

„Vy všichni, kteří nekonáte, i když je to vaše povinnost vůči nám, občanům této země, vy všichni, kteří jste vykládali, jak si migranty vezmete k sobě do rodiny, pak zapalujte svíčky na místech tragédií a tvařte se jako trapně truchlící pozůstalí do doby, než jimi skutečně budete,“ vyzval. Pak připomněl, že tímto vítáním „hostů“ vítáme i jejich středověké manýry, které se jednoho dne obrátí proti nám.

„A to přesně koresponduje s mými myšlenkami nad rakví, s myšlenkami na drakonické tresty v této době obvyklé. Oni jsou na ně zvyklí a jsou s nimi smířeni. Tak proč jim je nedopřát? Víra jim je dokonce předepisuje. Možná by se mohly uplatnit i v naší společnosti, aby nebylo slyšet pláč nad přeplněnými věznicemi,“ uzavřel Blaško úvahu o tom, jak čelit nové situaci, která v Evropě nastává.

Syn generálmajora Blaška byl v roce 2008 zavražděn pedofilem, který jej před smrtí ještě znásilnil a vše si natáčel na video. Chlapci bylo v té době devět let. O půl roku později zemřela i jeho matka.

  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…