Babiš: Minář je 26letý nedostudovaný student! Dává úkol opozici? Tak to jsou na tom fakt blbě!

18. 11. 2019 7:55

Premiér Andrej Babiš (ANO) zareagoval pro server iDNES.cz na dění na Letné v Praze, kde byl statisícovým davem vyzýván k rezignaci. Odmítl, že by odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou i to, že by se sešel s šéfem spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem.

Babiš: Minář je 26letý nedostudovaný student! Dává úkol opozici? Tak to jsou na tom fakt blbě!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Babiš včera při projevu v Národním muzeu k 30. výročí sametové revoluce uvedl, že není pyšný na své členství v KSČ. „Řekl jsem v projevu, že na to nejsem pyšný, ale na druhé straně jsem nikomu nic špatného nedělal, nikomu neubližoval, choval se slušně a mám čisté svědomí. V komunistické straně bylo 1,7 milionu členů, další ve svazu mládeže, takže nevím, proč mi tu někdo takovou třicet let starou věc vyčítá,“ poznamenal Babiš a zásadně odmítl to, že by spolupracoval s StB.

Fotogalerie: - Národní atrakce

Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...
Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...
Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...
Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...
Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...
Korzo Národní. Na programu diskuse, občerstvení, p...

Anketa

Je dobře, že u památných míst 17. listopadu lidé pískali na Babiše, rektora Zimu a Václava Klause ml.?

hlasovalo: 22971 lidí

Odmítl i to, že by mu projev psal jeho poradce Marek Prchal. „Na tyto věci mám, myslím, cit. Pan Prchal se určitě vyzná, jak se dělá Facebook, ale já mám zase intuici na některé jiné věci. Třeba na svá pravidelná nedělní hlášení na Facebook dávám scénář já. Že to celé nepíšu, to je pravda, ale pak to celé přepisuji. Věnuji tomu každou neděli tři až šest hodin,“ sdělil.

Vyprávěl i to, jak šel do Národního muzea z Národní třídy pěšky. Po obědě pak podle svých slov šel pěšky z Kramářovy vily do Lichtenštejnského paláce. Po cestě potkával řadu lidí, někteří se s ním fotili, jeden člověk prý křičel slov Hanba, což Babiš nechápe proč. „No, a pak jsem šel z Lichtenštejnského paláce do kavárny a cukrárny, kde mají mé oblíbené dukátové buchtičky. A tam seděl někdo, kdo řekl, že vedle nás nechce sedět. A když se ho kolega ptal proč, tak nic nevysvětlil. Ti lidi nejsou schopni něco vysvětlit, komunikovat. Protože ty věci, které mi vyčítají, neexistují," podotkl.

Fotogalerie: - Věnce a svíčky po třiceti letech

Národní třída 17. listopadu. Michael Žantovský má ...
Jiří Drahoš s chotí pokládá květina na Národní tří...
Míra ha Hrad, ozývalo se na Národní třídě. Mirosla...
Květinu na Národní třídě položiil i končící předse...
Europoslanec Tomáš Zdechovský na Národní třídě
Rozruch na Národní třídě. Přichází Ladislav Jakl a...

Své pak řekl i k sobotní Letné. „Bylo to stejné jako minule. Dalo se čekat, že jich tam bude stejně, moc to neřeším. Je to jejich právo, máme svobodu,“ řekl k čtvrtmilionovému davu. Od šéfa hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře zde dostal ultimáta – aby se vzdal Agrofertu včetně médií a odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. „Nemám se čeho vzdávat, protože firmy jsem se už vzdal. Máme tu lex Babiš, který vymyslely tradiční demokratické strany. Podle toho jsem postupoval, takže jsem to už splnil. Nemám Agrofert,“ zdůraznil. A Marii Benešovou odvolávat nehodlá, je to podle jeho slov čestná žena.

„A proč bych měl rezignovat? Nerozumím tomu. Kdybych rezignoval, padá celá vláda. Co by se stalo potom? Pan prezident by musel jmenovat nového premiéra. Koho? To zase rozhodne pan Minář na Letné, nebo co? Nechápu to. Vždyť máme svobodné volby. Hnutí ANO vyhrálo volby, sestavili jsme vládu,“ řekl Babiš a odmítl i to, aby se s Minářem potkal. Podle svých slov k tomu nevidí důvod. Lídři opozice se s Minářem však setkali. 

„Opozice na tom musí být fakt bídně, když jim tady dává instrukce šestadvacetiletý nedostudovaný student a říká jim, co mají dělat. To teda dopadli," poznamenal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…