V roce 1939 se 17. listopadu konal pohřeb studenta Jana Opletala. Mladý muž zemřel na následky zranění, který utrpěl při zásahu nacistických okupačních sil u příležitosti připomenutí státního svátku tehdy již zničeného Československa. O 50 let později odstartovala demonstrace pořádaná k uctění památky Jana Opletala pád komunistického režimu.
Podle exprezidenta Václava Klause však není co slavit, protože v dnešní covidové době jsme, viděno Klausovýma očima, opět zbavováni svobody.
Premiér Andrej Babiš (ANO) to viděl jinak.
„Já mám pro vás jeden krátký vzkaz. Vzkaz vám všem, kteří byste rádi vyšli do ulic tak, jako každý rok na výročí sametové revoluce. Vám všem, kteří chcete dnešní den oslavit. Vám všem, pro které je, stejně jako pro mě, tenhle den významný. Pro některé je to nejvýznamnější den v roce. Den boje za svobodu a demokracii,“ pravil Babiš na videu, které uveřejnil na sociální síti Facebook.
„Dnes bych vám chtěl říct, že mě strašně mrzí, že jsme část téhle svobody dočasně ztratili. Žijeme v obrovských omezeních. Já, stejně jako vy,“ pokračoval Babiš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp