Babiš dnes v Bavorsku navštíví centrálu BMW a továrnu Siemens

21.11.2018 7:56

Český premiér Andrej Babiš dnes v rámci pracovní cesty do Bavorska navštíví centrálu společnosti BMW v Mnichově a továrnu firmy Siemens v Amberku. Se zástupci automobilky BMW bude Babiš jednat o plánovaném vybudování testovacího centra u Sokolova v Karlovarském kraji. Česká vláda v úterý rozhodla, že firma získá na jeho vybudování investiční pobídku od státu až 528,75 milionu korun.

Babiš dnes v Bavorsku navštíví centrálu BMW a továrnu Siemens
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

BMW plánuje během sedmi let investovat do vybudování technologického centra pro vývoj vozidel a asistenčních systémů 2,55 miliardy korun. Z toho investice do strojního zařízení bude 1,3 miliardy korun. Kabinet už v dubnu schválil memorandum o spolupráci s německou automobilkou.

Digitální továrna Siemens v Amberku pak patří mezi nejmodernější výrobní provozy na světě. Firma investuje také v Česku, česká pobočka Siemens zajišťuje pracovní místa pro zhruba 9000 lidí. Továrnou českého premiéra provede generální ředitel společnosti Joe Kaeser. Tématem rozhovoru Andreje Babiše s vedením společnosti bude mimo jiné rozvoj takzvaného Průmyslu 4.0 v Česku a možná inspirace touto německou továrnou. Průmyslem 4.0 se označuje čtvrtá průmyslová revoluce, tedy trend digitalizace, díky níž se automatizuje výroba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…