Babiš se sejde s Tuskem, jednat budou o budoucnosti EU

08.05.2019 7:01

Podoba strategické agendy EU do roku 2024, bezpečnost a hospodářské otázky budou hlavními tématy, o nichž dnes bude jednat v Praze premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Zprávu přinesla ČTK.

Babiš se sejde s Tuskem, jednat budou o budoucnosti EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Sejdou se na pracovní snídani v Hrzánském paláci.

„Setkání předchází neformálnímu summitu evropských lídrů v rumunském Sibiu,“ informovalo ČTK tiskové oddělení úřadu vlády. Na čtvrtečním summitu chtějí šéfové států a vlád unijní sedmadvacítky bez odcházející Velké Británie jednoznačně ukázat, že EU je a zůstane jednotná a že jí nechybí sebedůvěra.

Tusk už zveřejnil materiál stručně popisující jeho představu strategické agendy EU pro roky 2019 až 2024. Vedle slibů ochrany vnějších hranic či reformy unijní azylové politiky hovoří třeba o rychlejším přechodu k zelené energii či posilování měnové unie.

K materiálu v minulých dnech ze strany členských zemí zazněla řada výhrad. Státy se liší například v pohledu na cíle v otázce ochrany klimatu či na možnosti budoucího rozšiřování EU. Různý pohled mají unijní země i na „institucionální otázky“, tedy rozdělení vrcholných funkcí v příštím období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…