Bakala tvrdí, že s OKD už nemá nic společného, ale je to prý trochu jinak. Jeho rival o tom napsal prezidentovi

16. 3. 2016 22:21

Vlivný finančník Pavol Krúpa, jehož společnost Arca Capital působí v řadě zemí, se před časem zaměřil na OKD, kde poukazuje na údajné pochybné machinace a hodlá pomoci i nájemníkům desítek tisíc bytů, které dle mnohých Zdeněk Bakala podvedl. Teď kvůli firmě napsal prezidentovi Miloši Zemanovi, premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) i dalším členům vlády. V dopise tvrdí, že miliardář Zdeněk Bakala z firmy vyvedl na 65 miliard. Navíc údajně nelze vyloučit, že dnes firmě škodí.

Bakala tvrdí, že s OKD už nemá nic společného, ale je to prý trochu jinak. Jeho rival o tom napsal prezidentovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala
reklama

Miliardář Zdeněk Bakala dal jasně najevo, že už s firmou OKD nemá nic společného, protože již nevlastní ve společnosti většinový podíl. Jménem skupiny Arca Capital, která je menšinovým akcionářem společnosti NWR, se však miliardář Krůpa obrací na vládu, aby za použití všech dostupných prostředků ověřila, zda lze Bakalovu tvrzení věřit.

Novým majoritním vlastníkem je skupina Ad Hoc Goup (AHG), a pokud tato od vlády požaduje finanční pomoc v záchraně OKD, měl by kabinet vědět, kam tyto peníze ve skutečnosti půjdou. „Domnívám se, že zde existuje podezření o možném nákupu akcií NWR fondem M&G pro účely jiné společnosti,“ upozorňuje v dopise Krúpa. Podle jeho názoru není jasné, kdo stojí za zmíněným fondem, jenž v případu figuruje.

Celý dopis ZDE

Na záchraně společnosti by se podle Krúpy měl podílet i původní vlastník, protože v lepších časech z firmy vyvedl desítky miliard korun. Dnes se špatná situace společnosti svádí na nízké ceny uhlí, ale podle miliardáře je to jen část pravdy. Daší částí pravdy podle miliardáře je, že některé služby, jež firma OKD původně zřizovala sama, z ní byly vyvedeny a posléze nakupovány dráž „zvenčí“. To firmě rozhodně finančně nepomohlo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…