Bárta slavil narozeniny jako Mickey Mouse. Bulvár to fotil

04.12.2011 20:21

„Odpočinek od svých kauz hledá jako Mickey Mouse," napsal nedělní deník Blesk o Vítu Bártovi, který přišel se svou manželkou Kateřinou Klasnovou do restaurace, aby oslavil své 38. narozeniny. Důvodem této „bleskové" rýmovačky bylo tričko neformálního lídra Věcí veřejných, na němž byla zobrazena stylizovaná postavička myšáka.

Bárta slavil narozeniny jako Mickey Mouse. Bulvár to fotil
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

Vít Bárta měl podle Blesku myšáka Mickeyho rád už jako dítě, což prý mohl být důvod, aby ho zvolil právě jako narozeninové oblečení. „Kdo všechno ovlivnil ne,formálního lídra Věcí veřejných?" ptá se Nedělní Blesk. Kromě císaře Napoleona, kterého Vít Bárta obdivuje, je to také nejslavnější myšák na světě - Mickey Mouse.

Bárta to tričko dostal podle Blesku od manželky Kateřiny Klasnové, s níž se vydal na oslavu svých narozenin. Není proto vyloučené, že jí tím chtěl udělat radost. Je navíc úsměvný nadtitulek, který zdobí zmíněný článek: Co dělá a jak vypadá Vít Bárta, když si myslí, že ho nikdo nevidí. Ze samotného článku je totiž naprosto zjevné, že Vít Bárta o fotografech velmi dobře věděl, a že s nimi mluvil.

Micky Mouse je v pohodě, pozor by si měl dát Bárta spíš na Napoleona, říká psycholožka 

Vypadá to, jak kdyby na tom bylo něco divného, že se Vít Bárta ke svému oblíbenci hlásí, jako kdyby se jednalo o projev infantility. S tím ale nesouhlasí brněnská psycholožka Hana Novotná. „Vzory, i ty pohádkové, z dětství, jsou podvědomě naší vnitřní přirozenou, a velmi účinnou obranou proti vnějšímu stresu. To že si pan Bárta dodnes ponechal hezký vztah ke své oblíbené postavě z dětství, vypovídá spíše o tom, že si uchoval i přirozenou schopnost obrany," řekla ParlamentnímListům.cz s trouchou nadsázky oslovená Hana Novotná.

Trochu jinak ale vidí Hana Novotná obdiv k císaři Napoleonovi. „Skutečnost, že se jedná o významnou historickou postavu, navíc o úspěšného válečníka, ukazuje pro změnu na to, že jde o vůdčí vlastnosti, které by si pan Bárta přál mít, ale které ještě zatím nemá. Alespoň ne v tom rozsahu, jak by si sám přál," říká Novotná. Nic mu však podle ní nebrání, aby si tyto kvality takzvaně vypěstoval. „Tu možnost má ostatně každý z nás," dodává Novotná s úsměvem.

Bárta s Klasnovou jsou v pohodě

Podle psycholožky je navíc pozitivní, že si Vít Bárta vzal tričko, které dostal jako dárek od manželky Kateřiny Klasnové. „V každém případě dal veřejně najevo, že si jejího dárku váží, a sekundárně tedy i paní Klasnové samotné, jako dárkyně. I od ní je to milý krok, který má dát najevo, že zná a respektuje jeho oblíbenou postavičku, a tudíž i Víta Bártu, jako takového. Mohl tu ale navíc sehrát i prachobyčejný laskavý smysl pro recesi, a to u obou manželů," dodává redakci psycholožka, která v tom vidí zcela pozitivní jev. Podle ní může jít i o projev zkonsolidované situace v rodině a velmi přátelského vztahu mezi manžely.

Naopak, starostlivou péči psychologů by podle ní zasluhoval spíše nedělní Blesk i s autorkou článku. „Zdá se, že jsou na tom s tématy dost bídně. To se tu děje tak málo věcí, které jsou opravdu hodny kritiky, že musejí za každou cenu hledat senzaci i tam, kde není? směje se Hana Novotná.

Na druhou stranu na oslavě politika se může leckdy něco přihodit, jak už se v minulosti nesčetněkrát prokázalo. Bulvární novinář nikdy neví. 


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…