Benešová: Rozpočet spravedlnosti bude nižší nejméně o pět procent

31. 5. 2019 20:47

Rozpočet resortu spravedlnosti bude pro příští rok krácen nejméně o pět procent. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) o tom dnes informovala nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Po schůzce novinářům řekla, že šlo o jediný bod jednání, na kterém se se Zemanem neshodla.

Benešová: Rozpočet spravedlnosti bude nižší nejméně o pět procent
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

„Na čem jsme se neshodli, jsou peníze, protože nám budou teď trochu očesávat. Takže požadavky nemohou být nesmyslné,“ uvedla Benešová. Reagovala na to, že Pavel Zeman před médii hovořil o žádosti posílit skupinu čekatelů, kteří mají nahradit státní zástupce odcházející do důchodu. Později ministryně upřesnila, že by měla přijít minimálně o pět procent rozpočtu, neuvedla ale, zda proti letošnímu roku, nebo proti výhledům pro příští rok.

Předchůdce Benešové na postu ministra Jan Kněžínek našel podle dřívějších výroků v rozpočtu pro rok 2020 zhruba miliardovou úsporu. Podle střednědobého výhledu rozpočtu měl mít resort příští rok výdaje přes 31,2 miliardy korun. Z hlediska personálních výdajů může ministerstvo ušetřit sedm až deset procent míst, řekl Kněžínek novinářům v březnu. Nemělo se to ale týkat zaměstnanců soudů a státních zastupitelství. Výdaje ministerstva na letošní rok budou činit podle posledních informací přes 30,2 miliardy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

11:27 Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

“Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!” Po internetu koluje starší video, v němž během ž…