Britská miliardářka: Musíme pomoci uprchlíkům, naši politici jsou sobečtí

16.08.2015 19:37

Britská miliardářka Stefanie Shirleyová se ve vysílání britského rozhlasu BBC zostra pustila do premiéra Davida Camerona kvůli jeho kritice uprchlíků. Sama v dětství utíkala z nacistického Německa do Velké Británie, takže dobře ví, jaké to je být bezmocným uprchlíkem. Řada dnešních britských politiků ale zřejmě netuší, jaké to je, neboť jsou příliš sobečtí a zahledění sami do sebe.

Britská miliardářka: Musíme pomoci uprchlíkům, naši politici jsou sobečtí
Foto: pixabay.com
Popisek: vlajka Velké Británie

V češtině o slovním útoku na premiéra Davida Camerona informoval server Britské listy. „Jako někdo, kdo uprchl z nacistického Německa v roce 1939, jsem šokována a zděšena absencí velkomyslnosti v Británii, v zemi, kterou mám tolik ráda. Která se však obrací zády vůči humanitární krizi. Takže máme dnes více uprchlíků, než jsme měli na konci války. Británie prostě neplní svou roli. Nemáme byty, ale po válce jsme neměli žádný problém postavit prefabrikované baráky, v nichž lidé mohli bydlet. Nechápu, proč nemůžeme pro imigranty poskytnout ubytování. Stavět v Calais ploty, to prostě považuji za děsivé,“ rozčílila se ve vysílání.

Stefanie Shirleyová se narodila v roce 1933 v německém Dortmundu. V tomto roce přišli k moci nacisté a její otec přišel o práci soudce, protože byl Žid. Kvůli neutuchající perzekuci rodina nakonec z nacistického Německa prchla právě do Velké Británie, neuměla ani slovo anglicky a kapsy měla prázdné. Ujali se jí britští pěstouni.

Vystoupení Stefanie Shirleyové najdete zde

V šedesátých letech zmíněná dáma založila IT firmu, o niž pečovala tak dobře, že se z ní během let stal takřka poklad. Ze Stefanie Shirleyové je dnes miliardářka. A tak jako kdysi pomohli Britové jim, chce dáma dnes pomáhat uprchlíkům z Afriky. Vidí tu ale jeden problém, mnohým občanům ostrovního království dnes zastiňují mysl rasistické předsudky. Pokud se dnes Britům zdá, že na ostrov míří příliš mnoho uprchlíků, ať se podívají do Turecka. Zjistí, že do Velké Británie míří jen zlomek občanů Sýrie, kteří přežívají v Turecku.

Jak si vysvětluje odmítavé postoje britského premiéra Davida Camerona a dalších politiků vůči uprchlíkům? „Možná jsou prostě příliš posedlí sami sebou a příliš sobečtí,“ usoudila dáma.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…