Brzy budou říkat, že jste nácek. Ódéesák se rozpovídal tak, že Xaverovi Veselému došla slova

7. 5. 2019 20:55

Luboš Xaver Veselý pozval před kameru bývalého europoslance za ODS Eduarda Kožušníka. Dozvěděl se od něj, že EU nefunguje a je třeba ji zreformovat. Kožušník také prohlásil, že poslankyně Miroslava Němcová by byla dobrou prezidentkou České republiky. Povídali si spolu také o České televizi, k jejímuž financování byl Kožušník kritický.

Brzy budou říkat, že jste nácek. Ódéesák se rozpovídal tak, že Xaverovi Veselému došla slova
Foto: Edvard Kožušník
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník

Kožušník už v roce 2009 navrhoval zrušení koncesionářských poplatků, z nichž je financována Česká televize. „A skoro úspěšně,“ pochválil sám sebe. „Neprošlo to o jeden hlas v českém Senátu,“ doplnil.

A hned vysvětlil, proč to navrhoval. „Já si stále myslím, že financování veřejnoprávních médií, České televize, Českého rozhlasu a ČTK je forma nepřímé daně, která odpovídala tomu období, kdy vznikla, kdy se vlastně platila daň za přijímač. Já myslím, že doba se posunula dál. Určitě si myslím, že veřejnoprávní média by měla zůstat veřejnoprávní, rozhodně by měla být nezávislá na politické reprezentaci, ale to financování by mělo být jiné,“ popsal svou představu.

Veřejnoprávní média mohou být částečně financována ze státního rozpočtu, přičemž by hlavní odpovědnost padla na Ministerstvo kultury.

Po pár minutách hovoru přehodil moderátor Luboš Xaver Veselý tematickou výhybku a svého hosta se zeptal na EU. A hned slyšel, že EU nefunguje. „Podle mého názoru EU jako taková nefunguje. Nosným tématem nejen u nás v Česku, ale pro všechny politické subjekty by měla být reforma,“ zdůraznil.

Moderátora tím zaskočil. „Já na vás hledím v němém úžasu. Když řeknete reforma EU, tak to je ještě horší, než když řeknete reforma ČT,“ poznamenal Veselý v nadsázce. „Brzy budou říkat, že jste nácek,“ doplnil ještě.

Kožušník si však trval na tom, že EU lze zreformovat, toto evropské společenství podle jeho názoru lze navrátit před Lisabonskou smlouvu. Pokud se moci chopí ti, kteří chtějí jít touto cestou, půjde to. Napřed jim však voliči musejí dát hlas.

„Po těch nových volbách je to také o tom, vyjednat si lepší podmínky pro země, které dnes nejsou v eurozóně, protože s odchodem Velké Británie ztratíme blokační minoritu a může nám být diktováno. To je ten bruselský diktát,“ vysvětloval host.

Kožušníka mrzí, že český premiér Andrej Babiš v této věci nedělá vůbec nic.

 

Stranou pozornosti Kožušníka nezůstala ani situace v ODS. Podle hosta nebylo chybou, že ODS vyhodila Václava Klause mladšího. Už proto, že Klaus kritizoval českou účast v zahraničních armádních misích. Kožušník je přesvědčen, že v těchto misích jde i o naši bezpečnost a je v pořádku se těchto misí zúčastňovat. Kožušník je však také přesvědčen, že se ODS s Klausem mohla rozejít ve větším klidu.

V řadách ODS by prý dokázal najít dobrou prezidentku České republiky. Kožušník věří v Miroslavu Němcovou. „Určitě by byla dobrou prezidentkou pro Českou republiku,“ pravil host.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je jako Václav Havel? Vadim Petrov o demonstracích na Václaváku, tvrdě

20:47 Je jako Václav Havel? Vadim Petrov o demonstracích na Václaváku, tvrdě

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na svém Facebooku vyjádřil o protestan…