Bude řev. Jiří Ovčáček sepsal k výročí konce války poděkování osvoboditelům

7. 5. 2019 20:20

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček po delší době usedl k počítači a sepsal článek do svého politicky nekorektního občasníku. Všechny občany požádal, aby nezapomněli na to, že většinu Československa na jaře 1945 osvobodila sovětská Rudá armáda, a aby nepodlehli těm, kteří se tehdejší osvoboditele snaží vykreslit v temných barvách.

Bude řev. Jiří Ovčáček sepsal k výročí konce války poděkování osvoboditelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Před sedmdesáti čtyřmi lety vojáci Rudé armády a američtí vojáci osvobodili tehdejší Československo od nacistů. Právě díky nim se nenaplnily plány nacistů. Konečným cílem nacistů bylo faktické zničení českého národa. A vzhledem k tomu, že většinu území osvobodili sovětští vojáci, pak právě oni velkou měrou přispěli k tomu, že Češi, Moravané a Slezané a Slováci dál žijí ve svých zemích.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se ve svém občasníku s názvem Svobodný názor ostře vymezil proti spoluobčanům, kteří podle jeho názoru dnes, víc než 70 let po válce, dějiny přepisují.

„Přepisovači historie se snaží z osvoboditelů vyrobit uchvatitele, relativizují hrůzy protektorátu a ideologizují historii k obrazu svému. Ano, navazují na ty nejhorší předlistopadové doby, kdy měli přestat pro veřejnost existovat američtí osvoboditelé a nekomunistický odboj byl relativizován,“ podotkl Ovčáček.

„Nenechme je zvítězit. Pokud totiž dovolíme zničit vlastní historii, pokud dovolíme, aby byli popliváni naši osvoboditelé, zničíme sami sebe. Naše vlastní duše odumře a zůstane jen pusté prázdno, které okamžitě vyplní nějaká nová totalita. Protože k tomu, aby totalita zvítězila, musí nejprve zničit paměť národní. Nenechme se přitom zmást, nehrozí nám opakování dob předlistopadových. Ratolesti nové totality raší v moderních netolerantních ideologiích. Může to být genderismus, klimatismus nebo jakýkoliv jiný -ismus ‚progresivního‘ střihu. Co je všechny spojuje, je nelidskost, touha po masovosti a popření člověka,“ varoval hradní mluvčí.

S myšlenkou, že nás Rudá armáda ani tak neosvobodila, jako spíše dobyla a uvrhla nás do víc než čtyřicet let trvající další totality, přišel v roce 2015 v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz analytik a publicista Tomáš Klvaňa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard

7:19 Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard

„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Těmito brutálnimi slovy zaútočil na hlavu…