Budu muset krást! Putinovi už nevěřím, říkají zchudlí Rusové na VIDEU

17.06.2020 13:52 | Zprávy
autor: kas

V Rusku koronavirová krize dále zatápí místním obyvatelům. Podle reportáže BBC jsou někteří lidé odkázáni na potravinové balíčky a Putinova popularita klesá. „Budu muset začít krást v obchodech. Co jiného můžu dělat?“ svěřil se propuštěný kuchař na kameru. A protože jsou zakázané demonstrace, aktivisté, kteří nechtějí, aby v Rusku vládl Vladimir Putin další roky, sprejují své vzkazy po budovách.

Budu muset krást! Putinovi už nevěřím, říkají zchudlí Rusové na VIDEU
Foto: pixabay.com
Popisek: Zimní palác v Petrohradu

Zatímco v Čechách se život pomalu vrací do normálních kolejí, Rusko zažívá s koronavirem stále krušné časy. Alespoň to tak vypadá z nedávné reportáže BBC z Petrohradu. Zpravodaj v Rusku Steve Rosenberg v ní uvádí, že Putinova popularita v průzkumech spadla na historické minimum.

Rosenberg dále uvedl krátký rozhovor s floristkou Milanou Ivanovovou. Podle ní se vládní složky totálně zdiskreditovaly. Dodala, že i její manžel pracoval v odvětví závislém na turistice, takže je krize tvrdě zasáhla. „Lidé jako já byli ponecháni na pospas. Nechali nás, ať se s tím vypořádáme sami. Nedokázala jsem si představit, že budeme odkázaní na potravinové balíčky,“ řekla. „Kde je ta pomoc, kde? To na nás všichni zapomněli?“ ptala se.

Už prý nesleduje státem vlastněnou televizi, ale informace si hledá na internetu. „Sledovala jsem ji a věřila jsem tomu, co tam říkali. Ale už nevěřím ani slovu.“ Dodala, že chtěla ruskému prezidentovi věřit, ale už mu nevěří. „Kdyby tu Putin byl, tak bych se ho zeptala, jestli ví, co se opravdu děje, jak lidé žijí a jak strádají. Jak se dostaneme z téhle situace? Kam půjdeme? Jak se zase dostaneme na nohy? Já nevím a nevidím žádnou cestu ven,“ ptala se Milana Ivanovová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

2% na obranu

A je nebo není pravda, že na ty 2% jste nedosáhly ani za vaší vlády? Protože podle všeho kritizujete za výdaje na obranu tuto vládu, ale sami máte máslo na hlavě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hádka s Macinkou se obrací proti Vondrovi a jeho minulosti

12:10 Hádka s Macinkou se obrací proti Vondrovi a jeho minulosti

Slova ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé sobě) z nedělní Partie mají dohru. Macinka tam mlu…